TCL V Repre

Cink na úvod Světového poháru desátý. V Brazílii zvítězil Schurter

Biker Ondřej Cink obsadil desáté místo v úvodním závodě Světového poháru v olympijské disciplíně cross country. Český reprezentant, který v pátečním short tracku vstoupil do sezony osmým místem, odtáhl v brazilském Petrópolisu v čele celé první kolo z celkových sedmi, ale potom se postupně propadl. Cílem projel bez tří sekund s dvouminutovou ztrátou za vítězem.

Cink zahájil Světový pohár desátým místem

Tím se stal po strhujícím finiši Švýcar Nino Schurter, startující v duhovém dresu mistra světa. Devítinásobný šampion v cílovém prostoru těsně přespurtoval Francouze Maxima Marotteho a vybojoval ve Světovém poháru 33. vítězství v kariéře. Pětatřicetiletý fenomén zvítězil poprvé od července 2019 a v počtu triumfů vyrovnal rekord Francouze Juliena Absalona. Třetí skončil s třísekundovou ztrátou Vlad Dascalu z Rumunska.

Závod žen vyhrála premiérově Australanka Rebecca Ellen McConnellová. České bikerky Jana Czeczinkarová a Tereza Tvarůžková se umístily ve čtvrté desítce.

Úvodní závod SP v cross country horských kol v Petrópolis (Brazílie):

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:26:52, 2. Marotte (Fr.) stejný čas, 3. Dascalu (Rum.) -3, 4. Carstensen (Dán.) -55, 5. Colombo (Švýc.) -56, 6. De Froidmont (Belg.) -1:07, ...10. Cink (ČR) -1:57.

Průběžné pořadí SP: 1. Schurter 288, 2. Marotte 250, 3. Hatherly (JAR) 180, ...10. Cink 130.

Ženy: 1. McConnellová (Austr.) 1:29:41, 2. Terpstraová (Niz.) -17, 3. Lecomteová (Fr.) -38, 4. Stiggerová -1:44, 5. Mitterwallnerová (obě Rak.) -1:53, 6. Bohéová (Dán.) -2:34, ...34. Czeczinkarová -4:53, 53. Tvarůžková (obě ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP: 1. McConnellová 290, 2. Terpstraová 227, 3. Lecomteová 215, ...36. Tvarůžková 43, 39. Czeczinkarová 41.