Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Chápu, proč na Tour nejsem. Pro Rogliče bude složité udržet formu, hodnotí Froome

Tour de France pokračuje, její čtyřnásobný vítěz u toho není. Zatímco peloton objíždí Francii, Chris Froome závodí na týdenním Tirrenu-Adriaticu. Plán britského šampiona je následující: co nejlépe se připravit na Vueltu, kde se rozloučí s týmem Ineos Grenadiers. Přímý přenos 10. etapy Tour de France sledujte od 13:50 na ČT sport a webu ctsport.cz, spolu s Tomášem Jílkem komentují Petr Benčík a Lubor Tesař.

Chris Froome
zdroj: ČTK/AP autor: Fabio Ferrari

Letošní Tour de France je zatím pomalým oťukávám favoritů. Tadej Pogačar by, nebýt ztráty z rovinaté sedmé etapy závodu, vezl žlutý dres, ten ale náleží jeho krajanovi Primoži Rogličovi. První Slovinec ve vedení Tour de France má náskok jednadvaceti vteřin na obhájce Egana Bernala, na něhož získal čas díky bonifikacím.

"Egan je ale v dobré formě, což rád vidím. Snad to bude mezi nimi závod až do Paříže (kvůli riziku nákazy na koronavirus)," říká Froome, který aktuálně závodí na Tirrenu-Adriaticu. "Bude složité získat na Rogliče nějaký čas, navíc Pogačar dost útočí," všímá si čtyřnásobný vítěz Staré dámy z let 2013, 2015, 2016 a 2017.

"Už jsme ale viděli, že Roglič na třítýdenních Grand Tour ke konci začíná ztrácet. Před Tour zářil na Tour de l'Ain i Dauphiné, kde přišel ten jeho pád. Uvidíme, jak dlouho dokáže takovouhle formu udržet. A to je vlastně to, co dělá Tour tak zajímavou," soudí Froome, který sám ve Francii nestartuje, neboť se do nominace nevešel.

Hořkost necítí. "Ani jsem nebyl příliš překvapený. Rozumím tomu, na sto procent. Sám jsem cítil, že na tom nejsem tak, jak bych potřeboval," míní Brit, jehož dalším působištěm bude tým Israel Start-Up Nation, kde se pokusí dosáhnout pátého vítězství. Tím by se dotáhl na exkluzivní klub, v němž jsou zatím legendy Anquetil, Merckx, Hinault a Indurain.

"Nepodepsal bych s nimi, kdybych nevěřil, že je to možné," říká Froome, který prý motivaci čerpá i z toho, že už jej mnozí odepisují. "Užívám si, když to lidé říkají. Dává mi to motivaci navíc," uzavřel Froome. A jeho další program? Žádný světový šampionát, spíš pečlivý trénink a možná jako osvěžení třeba klasika Lutych-Bastogne-Lutych. A pak už španělská Vuelta.

Zdroj
ČT sport, Cycling News

Hlavní zprávy