Sportovní zprávy

Sprint v Hochfilzenu zcela opanovali Norové, obsadili čtyři nejvyšší příčky

Sprint mužů v Hochfilzenu se velmi rychle proměnil ve velké norské galapředstavení. Reprezentanti této severské země obsadili hned čtyři nejvyšší příčky. Ze svého druhého triumfu ve světovém poháru se radoval Sturla Holm Laegreid. Za ním skončili jeho krajané Johannes Dale a Johannes Bö. Nejlepším z Čechů byl Ondřej Moravec na 27. místě.

Norský biatlonista Sturla Holm Lägreid
zdroj: ČTK/AP

Závod příliš nevyšel českým reprezentantům. Nejlepší z našich byl Ondřej Moravec, kterému se dařilo ve střelbě, kde ani jednou nechyboval, ale běžecky hodně zaostal za těmi nejlepšími. "Střelnice byla dneska super. Ležák byl teda pohlídaný, na tréninku jsem střílel tak o pět vteřin rychleji. Ale dobré. Ale na trati to bylo šílený," přiznal Moravec.

Jen o pět míst za ním skončil Michal Krčmář, který jednou minul na ležce, přesto byl se střelbou poměrně spokojený. Stejně jako Moravec se ale trápil v běžecké části. "Střelba není špatná, ale u mě byl dneska problém na trati. Neměl jsem vůbec den," lkal český reprezentant.

Debut ve světovém poháru si odbyl Milan Žemlička. Do závodu odstartoval výborně, postupem času mu ale začaly docházet síly. "Přehecovanost v prvním kole. Chtěl jsem do toho vletět, ale přepálil jsem to," přiznal sám Žemlička po závodě.

Český debutant sice střílel poměrně rychle, ale nevyhnul se chybě na ležce. "To je klasika, jedna rána. Ze začátku jsem byl nervní, ale pak jsem se uklidnil a nevím, kde byla chyba. Asi někde na spoušti," litoval Žemlička, který si nakonec doběhl pro 55. místo.

Do sobotní stíhačky se kromě Moravce s Krčámřem dostal i 49. Adam Václavík a také už zmiňovaný Žemlička. Jakub Štvrtecký jel pět trestných kol a byl až 83.

Výsledky SP v biatlonu v Hochfilzenu

Muži - sprint (10 km): 1. Laegreid 23:04,9 (0 trestných kol), 2. Dale -7,9 (0), 3. J.T. Bö -19,9 (2), 4. Christiansen (všichni Nor.) -42,5 (1), 5. Samuelsson (Švéd.) -44,9 (0), 6. Pidhrušnyj (Ukr.) -51,3 (0), 7. Fillon Maillet -52,3 (1), 8. Jacquelin (oba Fr.) -56,1 (1), 9. Ponsiluoma (Švéd.) -58,0 (1), 10. Eberhard (Rak.) -1:01,9 (1), ...27. Moravec -1:41,3 (0), 32. Krčmář -1:51,1 (1), 49. Václavík -2:14,2 (2), 55. Žemlička -2:21,6 (1), 83. Štvrtecký (všichni ČR) -3:18,2 (5).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. J.T. Bö 344 b., 2. Samuelsson 286, 3. Dale 276, 4. Laegreid 275, 5. Fillon Maillet 273, 6. T. Bö (Nor.) 237, ...18. Krčmář 140, 23. Moravec 107, 69. Krupčík (ČR) 1.