Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
30 let hokejbalu

Besseberg po 26 letech odejde z čela biatlonové unie

Anders Besseberg letos skončí ve funkci prezidenta Mezinárodní biatlonové unie (IBU). Dvaasedmdesátiletý Nor, který je hlavou světového biatlonu nepřetržitě od roku 1992, na zářijovém kongresu nebude usilovat o znovuzvolení.

Dlouholetý šéf IBU Anders Besseberg
zdroj: IBU

Dlouholetý šéf unie byl v posledních letech terčem kritiky kvůli tomu, jak liknavě se IBU staví k problému dopingu ruských sportovců. Naposledy během olympijských her v Pchjongčchangu unie potvrdila navzdory dopingovým aférám v Rusku jako dějiště finále Světového poháru Ťumeň, kam na protest nepojedou výpravy Česka, Kanady, USA a Ukrajiny.

Podle NRK není vyloučeno, že by Besseberga, kterému loni během Světového poháru v Oslu nepodala kvůli nesouhlasu s jeho politikou Gabriela Koukalová ruku, mohl nahradit jeho slavný krajan Ole Einar Björndalen.

Čtyřiačtyřicetiletá biatlonová legenda možná po této sezoně ukončí kariéru a Besseberg věří, že by se osminásobný olympijský vítěz mohl hned vrhnout na funkcionářskou dráhu.

"Myslím, že by přerod z aktivního sportovce do role prezidenta zvládl," uvedl Besseberg. Lepší by však podle něj bylo, kdyby v případě zájmu začal nejprve pracovat ve výkonné radě IBU.

Zdroj
ČTK, NRK

Hlavní zprávy