Touchdown

Žabiny nedaly pochyb o postupu v Eurocupu a stvrdily jej výhrou v Kelternu

Basketbalistky Žabin zvítězily v závěrečném 6. kole Evropského poháru v německém Kelternu 78:77 a potvrdily druhé postupové místo ve skupině K za vítěznými Belgičankami z Castors Braine. Nejlepšími střelkyněmi Brňanek byly dnes Petra Záplatová a Michaela Vondráčková s 12 body.

Basketbalistka Žabin Bria Holmesová
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Žabiny při své první účasti v druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěži pronikly do play- off, které měly jasné už před posledním duelem. V něm bude 32 týmů z 12 skupin seřazeno do celkového pořadí a v prvním kole vyřazovací části se utká nejlepší s nejhorším atd. Brněnské basketbalistky své soupeřky poznají pozdě v noci po dohrání skupin, play-off začne 15. prosince.

I kvůli co nejlepší výchozí pozici chtěly svěřenky trenéra Viktora Pruši i podruhé ve skupině porazit Rutronik Keltern. Od prvních minut se dostaly do vedení, které ale během utkání nikdy nenarostlo na víc než osm bodů. Dvě a půl minuty před koncem se Němky dostaly do vedení, ale výhru na stranu Žabin strhla 46 vteřin před koncem Bria Holmesová.