Stíhací jízda Nymburku. Favorité NBL smazali osmnáctibodový náskok a vyhráli v Pardubicích

Ještě v úvodu čtvrté čtvrtiny basketbalisté Nymburku prohrávali o 18 bodů, ale přesto v Pardubicích zvítězili 94:89, udrželi stoprocentní bilanci v letošní sezoně NBL. Táhli je zejména Američané Stephan Brown (22 bodů) a Christian Bishop (20 bodů). Domácím naopak nestačil ani double double skvěle hrajícího Luboše Kováře (20 bodů, 10 doskoků). V 5. kole nezaváhala také Opava, která ve slezském derby zdolala Ostravu 92:78.

Utkání Pardubice – Nymburk
zdroj: facebook.com/BK Pardubice autor: Petr Šedivý Photography

Hostující Nymburk do zápasu nevstoupil dobře a po první čtvrtině prohrával o osm bodů. Domácí Pardubice poté náskok navyšovaly, ale ani to na výhru nestačilo.

Středočeši totiž předvedli famózní obrat. Ještě necelé dvě minuty před koncem prohrávali o sedm bodů, pak se ale rychle dotáhli na rozdíl jednoho bodu a 55 sekund před koncem díky dvěma šestkám Bishopa už vedli 90:89. Největší favorité NBL si potom další skalp soupeře pohlídali a uspěli v lize i potřetí.

"Nevybavuji si takový obrat. Ale v tom je krása basketbalu, že nikdy nevíte, co se stane a není rozhodnuto, dokud nezazní poslední klakson. Důležité bylo, že jsme neustále věřili," uvedl trenér Nymburku Francesco Tabellini.

"Už ve třetí čtvrtině jsme ukázali zvýšenou pohotovost a vedlo to k té čtvrté čtvrtině. Tým ukázal, že odmítá prohrát. To je skvělé. Já bych si ale představoval, aby byla vítězná mentalita a šli jsme za výhrou od úvodních minut, ne jen na konci," dodal.

Olomoucko doma nestačilo na USK Praha (80:88) a prohrálo už počtvrté za sebou. Ve zbývajícím sobotním utkání Slavia zdolala 83:71 Děčín.