Schilb dovedl jako hrající kouč k výhře USK nad Jindřichovým Hradcem

Třemi zápasy odstartoval 33. ročník domácí nejvyšší basketbalové soutěže. Jednou ze zajímavostí letošní sezony NBL je návrat Blaka Schilba na pražskou Folimanku. Účastník mistrovství světa a olympijských her se v dresu USK postavil nováčkovi z Jindřichova Hradce. Pražané zvítězili 98:86. Nevydařenou premiéru u týmu Pardubic má za sebou trenér Jan Šotnar, jehož svěřenci prohráli na hřišti Olomoucka 88:93. Děčín vstoupil do nového ročníku NBL výhrou 103:94 nad Ostravou.

Blake Schilb se vrátil na Folimanku

Čtyřicetiletý americký rodák a někdejší český reprezentant Schilb, jenž se v létě zařadil do trenérského týmu krajana Davida Galea, odehrál při své premiéře jako hrající kouč přes 26 minut a připsal si šest bodů. USK táhl na Folimance Jaden Campbell, který nastřílel 32 bodů.

Pardubice si nechaly soupeře utéct už v první čtvrtině, kterou prohrály 19:27 a manko už nedohnaly. "Nefungovalo nám nic, co fungovalo v přípravě. V útoku to docela fungovalo, dostávali jsme se do střel, ale v obraně se nám nedařilo. Nechali jsme rozehrát střelce soupeře, to byl problém," posteskl si Šotnar, jenž v minulé sezoně dovedl Ústí nad Labem k historickému stříbru.

Děčínu ve vyrovnaném duelu pomohli k vítězství Jordan Ogundiran a Isaac Davidson, kteří shodně nastříleli 23 bodů. Ostravu nezachránil ani Lamb Autrey, jenž po přestupu z Ústí zapsal proti Děčínu, jehož dres v minulosti rovněž oblékal, double double za 19 bodů a 10 asistencí. Navíc přidal osm doskoků.

Utkání Nymburk – Slavia Praha a Opava – Ústí nad Labem byla odložena. Úřadující šampioni o víkendu bojují v kvalifikaci o Ligu mistrů, opavští basketbalisté ještě odstraňují škody v domácí hale po povodních.