Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
World Athletics Continental Tour Gold 2023

Nedohraný zápas v Hradci byl kontumován ve prospěch USK. Fatální pochybení, zní z vedení NBL

Nedohrané sobotní utkání 12. kola basketbalové ligy mezi Hradcem Králové a USK Praha, které muselo být v prvním poločase kvůli technickým problémům ukončeno, kontumovalo vedení NBL výsledkem 20:0 ve prospěch hostí. Za duel poznamenaný potížemi zejména se světelnou tabulí a časomírou navíc sportovní ředitel ligy Tomáš Kotrč udělil domácím Královským sokolům pokutu 30 tisíc korun.

Marek Vyroubal (USK Praha) se snaží prosadit přes obranu Královských sokolů
zdroj: FB USK Praha

Hradec Králové se proti verdiktu může do 15 dní odvolat k vrchnímu řediteli NBL Zdeňku Břízovi a podle generálního manažera klubu Petra Sedmáka tuto možnost rozhodně využije. Do vypršení lhůty na odvolání nebude výsledek utkání započten do ligové tabulky.

"Došlo k fatálnímu pochybení domácího klubu Královští sokoli. Utkání nebylo po technické stránce vůbec připravené a způsobilé k zahájení. Nefungoval instant replay system, stolek, časomíry a také nebyly zajištěny náhradní možnosti jako stopky, mechanický ukazatel skóre a další věci. Proto bylo rozhodnuto o kontumaci. Věřím, že k podobné situaci už nikdy nedojde," uvedl v oficiálním prohlášení Kotrč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články