Buly - debata expertů

Kolín otočil zápas s Olomouckem. Duel Sokolů s USK odpískala nefunkční technika

Odrazit se ze zatím neúspěšně načaté sezony chtěli basketbalisté Hradce Králové i hostující USK Praha. Po technických problémech na straně domácích ale musely oba týmy zápas po odehraných 11 minutách za stavu 33:24 ukončit. Kolín ve 12. kole národní basketbalové ligy otočil duel s Olomouckem. Děčín zvládl severské derby s Ústím 94:80. Výhru si připsali i hráči Pardubic a Brna.

Marek Vyroubal (USK Praha) se snaží prosadit přes obranu Královských sokolů
zdroj: FB USK Praha

Brno potvrdilo výbornou formu, z posledních osmi zápasů nestačilo jen na mistrovský Nymburk. Na výhře nad Slavií se podílel 19 body reprezentant Bálint. Hosté vyhráli na trojky 12:4, Pražanům nebyla nic platná převaha pod košem, kde soupeře přeskákali 44:28.

Kolín naplnil proti Olomoucku roli favorita až v poslední čtvrtině, kterou vyhrál 28:21 a zápas otočil. Petráš pomohl k vítězství 21 body a devíti doskoky. Hanákům nestačilo 21 bodů Motena.

Děčín rozhodl derby v třetí čtvrtině, v níž si vypracoval náskok 75:58. Za vítěze dal 21 bodů Svoboda, Ústí nepomohlo 48 bodů, o které se rovným dílem podělili Pecka a Svejcar.

Pardubice se po těsné porážce s Děčínem vrátily na vítěznou vlnu. Ostravu zdolaly 81:76 a vyhrály čtvrtý z posledních pěti zápasů. Nejlepšími střelci byli domácí Rikič a hostující Morgan, oba dali 18 bodů.

Zápas Hradec - USK Praha se nedohrál kvůli problémům se světelnou tabulí. Utkání bylo přerušeno v druhé čtvrtině za stavu 33:24.