Cyklistika ČR 2024

Chicago neuspělo v New Yorku a play-off se mu vzdaluje, Memphis si vyšlápl na Lakers

Desátou porážku z posledních jedenácti zápasů si připsali v NBA basketbalisté Chicaga. Tentokrát nestačili New Yorku Knicks, kterému na jeho palubovce podlehli 115:125, a opět se jim vzdálila šance na play-off. Tomáš Satoranský zaznamenal šest bodů a sedm asistencí. Překvapení se zrodilo v Memphisu, kde domácí Grizzlies skolili LA Lakers po výsledku 105:88.

RJ Barrett z New Yorku smečuje do koše v utkání NBA s Chicagem
zdroj: AP autor: Mark Lennihan

Bulls v poločase prohrávali o 13 bodů, ale zpět je vrátila solidní třetí čtvrtina, kterou ovládli 33:23. V poslední části si však Knicks vítězství pohlídali. Chicago proto s celkovou bilancí 20-40 ztrácí ve Východní konferenci na osmý Brooklyn šest a půl zápasu.

"Něco se musí změnit. Něco, díky čemu už nebudeme sbírat jen porážky, ale začneme i vyhrávat. V úvahu se po sezoně musí vzít víc věcí," uvedl Zach LaVine, nejlepší střelec Bulls s 26 body. Sekundoval mu Coby White s 22 body, oba proměnili čtyři trojky.

Chicagu nepomohl ani návrat Wendella Cartera Jr., který dal po zranění dal 6 bodů. V dresu Knicks zapsal osobní maximum 23 bodů Mitchell Robinson, jenž navíc doskočil 10 míčů. Julius Randle přidal 22 bodů a 10 doskoků, nováček R.J. Barrett nastřílel 19 bodů.

Memphis zaskočil Lakers

O překvapení se postaral Memphis, který doma porazil nejlepší tým Západní konference Lakers. Osmý tým tabulky táhli mladík Ja Morant s 27 body a 14 asistencemi, Dillon Brooks s 24 body a také litevský pivot Jonas Valančiunas, jenž k 22 bodům přidal 20 doskoků.

Lakers, kteří v únoru prohráli teprve podruhé, nestačilo 19 bodů, 8 doskoků a 10 asistencí LeBrona Jamese ani 15 bodů a 9 doskoků Anthonyho Davise. Zápas nezvládli i kvůli nízké úspěšnosti střelby za tři body, když trefili devět z šestatřicti pokusů.

Harden rozhodl prodloužení v Bostonu

V atraktivním utkání Bostonu s Houstonem se z vítězství 111:110 po prodloužení radovali Rockets. Rozhodl o něm úspěšnými šestkami 24,3 sekundy před koncem hvězdný James Harden, jenž sice proměnil jen sedm z čtyřiadvaceti pokusů z pole a čtyři ze sedmnácti trojek, ale i tak zaznamenal 21 bodů.

Nejlepším střelcem vítězů byl s 41 body Russell Westbrook. Celtics, kteří si nevzali poslední oddechový čas, měli pět sekund před koncem šanci rozhodnout - Jaylen Brown ale těžký pokus z odskoku minul. Tradiční tahoun Jayson Tatum si připsal 32 bodů, 13 doskoků a 5 asistencí.

Miami na čtvrté příčce Východní konference vylepšilo svou bilanci na 38-22 díky výhře nad Brooklynem 116:113. Heat, jimž chyběl mladý střelec Tyler Herro, uspěli počtvrté z posledních deseti utkání. Spolehnout se mohli na Kendricka Nunna s 21 body či Gorana Dragiče s 19 body a 10 asistencemi.

"Nebylo to jednoduché, ale hlavně, že jsme vyhráli," řekl trenér Miami Erik Spoelstra. Nets měli za stavu 113:115 možnost vyrovnat nebo duel otočit, nicméně Spencer Dinwiddie, který se jinak blýskl 25 body a 12 asistencemi, ztratil míč.