EP Benátky nad Jizerou

Šlágr NBA se změnil v exhibici. LA Clippers deklasovali Denver, zářil George

Souboj o druhé místo v Západní konferenci NBA přinesl jednoznačnou výhru basketbalistů Los Angeles Clippers, kteří zametli s Denverem (132:103) a mají s ním aktuálně vyrovnanou bilanci 40 vítězství a 19 porážek. Nejlepší tým soutěže Milwaukee dominoval ještě více, když přehrál Oklahomu o 47 bodů výsledkem 133:86.

Paul George z LA Clippers smečuje do koše v utkání NBA s Denverem
zdroj: USA Today Sports

Clippers vedli nad Denverem celý zápas. V poločase to sice bylo "jen" o deset bodů, ale následně domácí ještě přitlačili a nakonec uštědřili Nuggets jejich nejtěžší porážku v sezoně. Paul George trefil šest trojek a zapsal 24 bodů. Kawhi Leonard přidal 19 bodů – obě hlavní hvězdy navíc odehrály pouze 25 minut a v závěru odpočívaly.

Duel v Milwaukee byl v první půli vyrovnaný do stavu 54:43, kdy dostal technickou chybu rozezlený kouč Bucks Mike Budenholzer. Jeho emoce zřejmě nabudily hráče a ti následně šňůrou 17:4 soupeře zcela zlomili. Před odchodem do kabin z toho bylo vedení o 24 bodů a ve druhé půli náskok domácích narostl až na 51 bodů.

"Je to dobrý pocit, když můžete sledovat ostatní kluky, jak jim to na hřišti jde, makají, vede se o 40 bodů a můžete jen relaxovat a smát se. Utkání, jako bylo toto, jsou nejlepší, protože všichni si zahrají a usmívají se," řekl Janis Antetokounmpo, který za 27 minut nasbíral 32 bodů, 13 doskoků a 6 asistencí. Do střelecké listiny se zapsalo hned třináct hráčů Bucks.

Obhájce titulu Toronto prohrálo doma s Charlotte 96:99, když se nevypořádalo s absencemi Sergeho Ibaky, Freda VanVleeta a Marca Gasola. Hornets toho využili a uštědřili Raptors teprve třetí prohru z posledních 20 zápasů. A to i přesto, že v zápase přišli až o sedmnáctibodové vedení. V koncovce však Terry Rozier vybojoval dvě vteřiny před koncem za stavu 96:96 faul a trestným hodem duel rozhodl.

Miami pokazilo 21. narozeniny Lukovi Dončičovi, když porazilo jeho Dallas 126:118. Hvězdný Slovinec byl tentokrát dobře bráněn a nešla mu příliš střelba, přesto nasbíral 23 bodů a 10 asistencí, když zásoboval Setha Curryho. Ten si vytvořil osobní maximum 37 bodů. Ani to nicméně na kolektivněji hrající Miami nestačilo. Jimmy Butler táhl Heat 26 body, Duncan Robinson přidal 24 bodů.

Washington prohrál v Utahu 119:129 i přes další skvělý výkon Bradleyho Beala, který zaznamenal 42 bodů a 10 asistencí. Orlando táhl za vítězstvím 136:125 nad Minnesotou Aaron Gordon svým prvním triple doublem v kariéře, když nasbíral 17 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí.