Následuje
Sport ve světě

Basketbalistky zahájily přípravný turnaj vítězně, otočily zápas s Rumunskem

České basketbalistky vstoupily do přípravného turnaje v Karlových Varech výhrou 76:63 nad Rumunskem, které porazily díky obratu ve druhém poločase. Do utkání sice už nastoupila i kapitánka Kateřina Elhotová, ale obnovila si zranění kotníku a turnaj pro ni zřejmě skončil. V druhém dnešním duelu Čína přehrála Turecko 71:54.

Česká basketbalistka Dana Kušlitová
zdroj: ČTK/Slavomír Kubeš

Češky opět hrající bez několika klíčových opor se v úvodu hledaly, příliš jim nefungovala obrana a prohrávaly až o 10 bodů. Ve hře je dlouho držely především sestry Elhotovy s další zkušenou hráčkou Terezou Peckovou. Vždy, když se ale domácí basketbalistky přiblížily, soupeř opět odskočil.

Ve třetí čtvrtině si kapitánka Elhotová opět podvrknula kotník a zbytek zápasu sledovala jen z lavičky se slzami v očích. "Snažila se vrátit a pomoct týmu, a dopadlo to takhle. Teď je nejdůležitější, aby byla brzy zdravá a připravená na novou sezonu," litoval trenér Štefan Svitek zranění reprezentační opory.

Rumunky vedly 50:44, ale pak se Češky přece jen chytily. Dařilo se Renátě Březinové, Lence Bartákové a zatím nejlepší minuty v národním týmu odehrála Sára Beránková. Šňůrou 13:0 do konce čtvrtiny se domácí hráčky ujaly vedení, které už nepustily.

"V úvodu tam byl problém s koncentrací. Umožnili jsme soupeři se rozehrát našimi chybami až fatálními. Bylo to hlavně o obraně. Pak nás stálo hodně sil vrátit se do zápasu a chytit se, což se ve druhé půli povedlo," hodnotil Svitek.

Nejlepší střelkyní byla se 14 body Karolína Elhotová. Tereza Pecková přidala 13 bodů a Bartáková k devíti bodům zaznamenala i osm asistencí a čtyři doskoky a byla nejužitečnější hráčkou českého týmu.

České basketbalistky na turnaji čekají ještě Turkyně a Číňanky, které se v Karlových Varech připravují na mistrovství světa a měly by být nejtěžší prověrkou v letní přípravě. "Nemusíme ale být pod tlakem. Je to především příprava a jde mi hlavně o to, aby hráčky přenesly na hřiště to, co jsme v posledních týdnech natrénovali," uvedl Svitek.

Přípravný turnaj basketbalistek v Karlových Varech:

ČR - Rumunsko 76:63 (20:24, 35:40, 57:50) Nejvíce bodů: Karolína Elhotová 14, Pecková 13, Březinová 11, Bartáková, Beránková a Kateřina Elhotová po 9 - Pavelová 18, Margineanová 17, Kilinová 7. Fauly: 19:20. Trestné hody: 12/8 - 21/18. Trojky: 8:5. Doskoky: 29:39. Čína - Turecko 71:54 (21:16, 37:25, 51:42) Nejvíce bodů: Chuang S'-ťing 15, Chan Sü 12 - Senyureková 13, Gulcanová a Nakkasogluová po 8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy