Následuje
FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň

Softbaloví reprezentanti na úvod MS nestačili na úřadující šampiony z Nového Zélandu

Čeští softbalisté narazili na úvod domácího mistrovství světa na nejtěžšího možného soupeře – úřadující světové šampiony z Nového Zélandu. Češi sice v minulosti favorizované protinožce dokázali porazit, tentokrát ale tolik štěstí neměli. Českým reprezentantům se ani jednou nepodařilo oběhnout všechny mety, naopak Nový Zéland trpělivě navyšoval skóre a nakonec zvítězil 9:0. 

Softbalisté se neprosadili v útoku proti nadhozu Jaspera Hayese, který posílal míče na pálkaře rychlostí okolo 120 km/h a udělal patnáct strikeautů. Nejblíže k zisku bodu se Češi ocitli v páté směně – Václav Svoboda trefil dvoumetový odpal a Patrik Kolkus pak dostal metu zdarma, ale nadějnou situaci ke skórování nedotáhli.

"Tak trochu nás mrzí, že jsme neskórovali. Od začátku jsme se drželi docela slušně. Nakonec nás zatlačili a je z toho vysoké skóre, ale uhráli jsme celý zápas. Rozjezd bych hodnotil průměrně a musíme přidat v útoku," řekl trenér Tomáš Kusý.

Sedminásobní šampioni poprvé udeřili po dlouhých odpalech ve druhé směně dvěma body, jeden přidali ve čtvrté a tři v šesté i díky homerunu Benjamina Enoky. Na začátku poslední směny se nedařilo nadhazovačům a hosté přidali tři body.

První čtyři směny odházel jednadvacetiletý Michal Holobrádek. "Skóre neodpovídá průběhu," uvedl nadhazovač, který udělal čtyři strikeauty a povolil tři body. "Loni jsem hrál na Novém Zélandu, takže většinu z nich znám. Snažili jsme se to držet dole u kolen, dávat padavé nadhozy, abychom eliminovali riziko homerunů," řekl.

Hráči si užívali bouřlivou atmosféru, na kterou nejsou až tak zvyklí. "Trošku jsem se toho bál. Po zkušebních nadhozech to ze mě ale spadlo a snažil jsem se to využít pro sebe. Bylo super, když tribuna skandovala naše jména," řekl Holobrádek.    

V pátek se naplno rozběhnou boje ve skupinách a hrát se bude i v Havlíčkově Brodě. Češi se znovu představí v sobotu, kdy je v Praze-Bohnicích čeká Mexiko.

Mistrovství světa mužů v softbalu v Praze a Havlíčkově Brodě:

Skupina A:

ČR - Nový Zéland 0:9.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy