ŽIVĚ: MS v atletice vrcholí. Výškařka Hrubá skončila dvanáctá
MS v atletice vrcholí a program zdržuje déšť. Vilém Stráský obsadil v desetiboji jedenácté místo za 8110 bodů. Ve finále výškařek obsadila Michaela Hrubá dělené dvanácté místo. Na osmistovce se překvapivě radovala Keňanka Lilian Odiraová, která překonala časem 1:54,62 rekord šampionátu Jarmily Kratochvílové. Rekordní maximu z MS překonala i štafeta amerických čtvrtkařek se Sidney McLaughlinovou Levroneovou. Mistrem světa v běhu na 5000 metrů se stal Cole Hocker. Melissa Jeffersonová-Woodenová má třetí zlato, Američanky ovládly sprinterskou štafetu za 41,75 sekundy. Záhy své kolegyně napodobili také muži s finišmenem Noahem Lylesem. Přímý přenos sledujte na ČT2 a ČT sport Plus.

Hrubá na první pokus překonala základní výšku 188, ale následně třikrát chybovala na 193 cm.
Svět byl zvědav, jaký čas zaběhne na osmistovce Keely Hodgkinsonová. Britka ovšem rychle rozběhnutý závod vyhrát nedokázala. Překvapivě bere jen bronz, předčila ji v osobním rekordu krajanka Georgia Hunterová Bellová a maximum světových šampionátů z roku 1983 pokořila vítězná Keňanka Odiraová, jejímž největším úspěchem bylo dosud stříbro z loňského mistrovství Afriky.
Kratochvílová tak na tomto mistrovství světa přišla už o druhý rekord šampionátu. V běhu na 400 metrů ji o něj připravila Sydney McLaughlinová-Levroneová, která se výkonem 47,78 přiblížila na osmnáct setin sekundy světovému rekordu Marity Kochové z bývalé NDR.
Ondřej Kopecký byl v desetiboji bez výkonu v tyči patnáctý. Šampionem je Němec Neugebauer (8804).