Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Křenková v Ankaře zabodovala svým maximem. Všichni muži skončili v TOP10

Moderní pětibojařka Karolína Křenková si ve finálovém závodu Světového poháru v Ankaře vytvořila maximum a umístila se na třináctém místě. Závěrečný seriál skončila s 1335 body. Mužům se v Turecku taktéž dařilo a všichni tři se umístili v nejlepší desítce. Z prvenství se radovali stříbrná olympijská medailistka z Ria de Janeiro Francouzka Élodie Clouvelová a bronzový z Tokia Korejec Čon Ung-te.

Je nám líto, video expirovalo.
Vlach skončil na finále SP pátý, Křenková třináctá

Pátý muž z loňských olympijských her Vlach v Turecku nezopakoval dubnový triumf v seriálu z Budapešti. V sobotu sice vyhrál parkur, ale v závěrečné kombinaci běhu a střelby, která je jeho nejsilnější stránkou, byl až sedmý. Celkem si připsal 1470 bodů, o 38 méně než vítězný Čon Ung-te, a umístil se na pátém místě. Marek Grycz byl sedmý a Jan Kuf desátý. 

"Užší pódium nebylo vůbec daleko, se svou výkonností jsem tam měl být, ale nepohlídal jsem si střelbu. Nejsem moc spokojený s tím, jak jsem se skoro neposunul v závěrečné disciplíně, kde jsem zvyklý se posouvat dost výrazně," uvedl Vlach v nahrávce pro média.

"Nepochybně mi nepomohl start v poslední rozplavbě, ale na to se nemůžu vymlouvat. Včera jsem taky startoval v poslední rozplavbě, a naopak jsem zastřílel osobák, Je ale pravda, že čas mezi plaváním a kombi je tady stlačený do extrému. To se nedá stihnout skoro nic," dodal Vlach.

"Jsem moc spokojená. Jsem ráda, že jsem se vůbec dostala do finále," řekla Křenková, která získala 1335 bodů. "Začínali jsme koňmi, to bylo trochu náročnější, neměla jsem tak šťastný los jako v semifinále. Ale dopadlo to dobře, sice se dvěma shozy, ale dojela jsem. Zbytek už šel dobře. Tentokrát se povedla střelba," hodnotila.

Druhá z Češek Veronika Novotná, jež se v polovině května blýskla druhým místem v Bulharsku, ze semifinále nepostoupila po vypadnutí v parkuru.

Finále SP v moderním pětiboji v Ankaře:

Muži: 1. Čon Ung-te 1508, 2. So Čang-wan (oba Kor.) 1498, 3. Böhm (Maď.) 1485, ...5. Vlach 1470, 7. Grycz 1459, 10. Kuf (všichni ČR) 1446.

Ženy: 1. Clouvelová (Fr.) 1385, 2. Varleyová (Brit.) 1381, 3. Gulyásová (Maď.) 1374, ...13. Křenková (ČR) 1335.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články