SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Superkombinaci ve Wengenu znovu ovládl Kostelič

Wengen (Švýcarsko) - Chorvatský favorit Ivica Kostelič po roce opět vyhrál superkombinaci světového poháru ve švýcarském Wengenu. Do čela poskočil díky vynikajícímu slalomu z 23. místa po sjezdu. V součtu obou časů porazil o dvě desetiny nejrychlejšího sjezdaře domácího Beata Feuze. Po sjezdu na něj přitom ztrácel téměř tři sekundy. Třetí skončil další matador Američan Bode Miller. Jediný český lyžař na startu Martin Vráblík se umístil těsně za bodovanou třicítkou, na 31. příčce měl na vítězného Kosteliče manko sedmi a půl sekundy.

Ivica Kostelič
zdroj: Ap

Obhájce velkého Křišťálového glóbu Kostelič načal ve Světovém poháru třetí desítku vítězství. V průběžném hodnocení snížil ztrátu na rakouského lídra Marcela Hirschera, který dnešní závod nejel, na 130 bodů.

Na startu už nebyl ani nejlepší český sjezdař Ondřej Bank, který loni obsadil v kombinaci ve Wengenu desáté místo. Po vleklých zdravotních problémech už však ukončil sezonu. Diváci dnes neviděli ani domácí hvězdu Carla Janku, majitel velkého křišťálového glóbu z roku 2010 se kvůli problémům se zády soustředí na další závod.

V sobotu bude proslulý Lauberhorn patřit sjezdařům specialistům, které čeká nejdelší závod zimy dlouhý4,5 kilometrua více než dvě a půl minuty jízdy.

Výsledky superkombinace sjezdařů SP ve Wengenu

1. Kostelič (Chorv.) 2:42,16 (1:53,41+48,75),

2. Feuz (Švýc.) 2:42,36 (1:50,45+51,91),

3. Miller (USA) 2:42,61 (1:51,23+51,38),

4. Pinturault (Fr.) 2:42,75 (1:53,19+49,56),

5. Zrnčič-Dim (Chorv.) 2:42,95 (1:53,52+49,43),

...31. Vráblík (ČR) 2:49,67 (1:56,67+53,00).

Průběžné pořadí SP: 1. Hirscher (Rak.) 725, 2. Kostelič 595, 3. Ligety 493, 4. Svindal (Nor.) 468, 5. Feuz 445, 6. Miller 403, ...66. Krýzl 41, 102. Trejbal (oba ČR) 15.