Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Soukalová: Desáté vítězství v kariéře je splněným snem

Ruhpolding - V polovině Světového poháru má biatlonistka Gabriela Soukalová v čele celkového pořadí náskok 73 bodů. Své vedení zvýšila triumfem v závodu s hromadným startem v Ruhpoldingu a ve zbytku sezony se pokusí žlutý dres udržet. "Snažím se co nejlépe zúročit letní dřinu a udělat radost fanouškům. Vydám ze sebe maximum, abych se tam nahoře udržela, i kdyby to mělo být zuby nehty," slíbila Soukalová v rozhovoru na svazovém webu.

Gabriela Soukalová
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Pokud by Soukalová dokázala zůstat v čele, stala by se druhou českou vítězkou biatlonového SP po Jiřině Pelcové-Adamičkové, královně z roku 1991.
 
Desáté vítězství v kariéře označila Soukalová za splněný sen. "Bavili jsme se o tom s přítelem Petrem (badmintonistou Koukalem) před sezonou a říkala jsem mu, že to je taková meta, které bych chtěla dosáhnout předtím, než skončím s biatlonem. Teď to vypadá, že tu metu budu muset navýšit," uvedla biatlonistka.

Nedělní štafetu česká biatlonová jednička nepojede. Není stoprocentně fit a trenéři nechtějí riskovat její zdraví vzhledem k blížícímu se pokračovaní SP v Anterselvě. Na druhém úseku ji nahradí Jitka Landová. Závod sledujte od 10:55 v přímém přenosu na ČT sport i na našem webu.

Přitom před sobotní stíhačkou se necítila zdravotně v pořádku. V pátek prospala celé odpoledne a pak i celou noc. "Asi jsem opravdu ten odpočinek potřebovala jako sůl. Před startem jsem od sebe nečekala moc a možná, že to byl ten důvod, co mi nakonec tak pomohl. Mám z toho strašnou radost," řekla.
 
Před závodem málem nestihla start. A hned se omlouvala trenérovi Vítkovi

Jak už je jejím zlozvykem, špatně si uspořádala povinnosti. "To není moje silná stránka. To už musí být každému jasné, ne? Takže jestli budu muset něco zlepšit, tak je to tohle," připustila.
"Na druhou stranu jsem tím možná nevykolejila sebe, ale zbytek startovního pole. Ba ne, to si dělám legraci. Prostě nevím, čím to je. Čím více se snažím přijít včas, tím větší to je pro mě problém."
 
Po nástřelu v chumelenici se potřebovala převléknout, protože byla mokrá. "Durch. Start jsem stihla, ale každý viděl jak. Spousta lidí mě už nařkla, že to dělám schválně a vytvářím si image, ale kéž by to tak bylo," řekla Soukalová.

Nejvíce nervózní byl trenér Zdeněk Vítek. "Když jsem ho viděla, tak mi ho bylo líto. Hned jsem se mu pak omlouvala," řekla. Masérka Petra Sedláčková jí pak nalepovala čísla na nohy. "Protože bez toho by mě na start nepustili. V tu chvíli jsem viděla to nervové vypětí všech kolem," všimla si Soukalová. Ona sama přitom byla v klidu. "Protože jsem na to tak nějak zvyklá. Mě to z míry nevyvedlo."

Poslední kolo a vítězný dojezd zvládla i díky českým fanouškům
 
V závodu skvěle střílela, ale skoro ji rozbrečelo, když jí soupeřka při předjíždění zlomila růžovou hůlku. Naštěstí dostala jinou od italského servismana. "A po dalších sto metrech už naši, protože tam byl trenér Jirka Holubec," řekla.

V cíli se z jejího vítězství radovala i kolegyně Eva Puskarčíková. "Ještě v cíli na mě volala: 'Moje hůlka zažila vítězství, yeees!' To bylo vtipný, to mě pobavilo," řekla Soukalová.
 
V posledním kole držela náskok 22 vteřin před Němkou Franziskou Hildebrandovou. "Bála jsem se, že budu muset zase s někým sprintovat do cíle, což obvykle nedopadne dobře. Hlásili mi, že to držím, a říkali, že musím vydržet i kvůli těm českým fanouškům, kteří mě tu hnali. Zvládla jsem to i díky nim."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy