Koudelka završil letní Grand Prix druhým místem

Klingenthal (Německo) – Závěr letní Grand Prix ve skocích na lyžích vyšel Romanu Koudelkovi na výbornou. Český reprezentant k vítězství z předchozího závodu přidal v posledním podniku v německém Klingenthalu druhé místo. Jediným, kdo ho dokázal porazit, byl domácí Richard Freitag.

Koudelka byl se skoky dlouhými 130,5 a 134 metrů o 3,3 bodu horší než Freitag a v konečném pořadí GP se posunul na sedmé místo. Celkové vítězství měl jisté už předem Slovinec Jernej Damjan.

"Skoky měly velkou hodnotu, povedly se mi, a to bylo pro nás důležité. Z toho mám radost," řekl Koudelka. "Bylo to o štěstí, byla to trošku loterie, protože se tam dost točil vítr, a jsem rád, že to takhle dopadlo."

Koudelka po výhře na středním můstku v Hinzenbachu ukázal své kvality i na tom velkém v Klingenthalu. "Je to velké povzbuzení. Každý trošku bral, že jsem lepší na menším můstku, a já ve skrytu duše doufal, že by to tady mohlo vyjít na velkém. To se potvrdilo a jsem rád, že jsem ukázal, že to umím," řekl Koudelka.

Závěrečný závod se českým skokanům vydařil, v elitní desítce byli hned tři. Jakub Janda po prvním kole se skokem dlouhým 136,5 metru dokonce vedl, ale propadl se na devátou pozici, o konečné šesté místo v závodu se dělil Jan Matura.

Na stejném můstku v Klingenthalu začne 22. a 23. listopadu Světový pohár. Koudelka chce do zimy pracovat na dalším zlepšení. "Byl jsem první a druhý, ale pořád tam jsou rezervy. Mám se kam posouvat a nezůstanu na místě," věřil skokan.

Finále letní Grand Prix ve skoku na lyžích v Klingenthalu (Německo):

1. Freitag (Něm.) 256,4 b. (131+133 m), 2. Koudelka (ČR) 253,1 (130,5+134), 3. Velta (Nor.) 252,9 (127+137), ...6. Matura 244,6 (125,5+132), 9. Janda 243,0 (136,5+129,5), 48. Hájek (všichni ČR) 89,0 (113,5).

Konečné pořadí (po 9 závodech): 1. Damjan (Slovin.) 441, 2. Sjöen (Nor.) 382, 3. Takeuči (Jap.) 316, ...7. Koudelka 216, 44. Matura 40, 46. Janda 39, 48. Hájek 33, 56. Hlava, Kožíšek a Cikl (všichni ČR) všichni 22.