Hirscher nečekaně vyhrál super-G, Krýzl bodoval na 29. místě

Beaver Creek - Rakouský lyžař Marcel Hirscher poprvé v kariéře ve Světovém poháru vyhrál superobří slalom. V americkém Beaver Creeku se nečekaně prosadil na trati zkrácené kvůli mlze a sněžení a premiérově triumfoval v rychlostní disciplíně. Při celkově 32. vítězství v kariéře porazil o 33 setin domácího Teda Ligetyho, o další tři setiny zpět skončil jiný Američan Andrew Weibrecht.

Marcel Hirscher v superobřím slalomu v Beaver Creeku
zdroj: ČTK/AP autor: Nathan Bilow

Kryštof Krýzl získal dva body za 29. místo, které vybojoval s nejvyšším startovním číslem ze všech. Také pro něj to znamená životní výsledek v superobřím slalomu. Na Hirschera ztratil 1,44 sekundy. Ondřej Bank závod nedokončil.

Super-G se nepovedlo vedoucímu muži SP Akselu Lundu Svindalovi, který ovládl všechny tři předchozí rychlostní závody v SP této sezony. Po chybě ve střední části trati skončil norský favorit až ve třetí desítce pořadí s mankem 1,17 na vítěze. Měl ale také jedny z nejhorších podmínek, protože při jeho jízdě velmi hustě sněžilo. Na špatnou viditelnost doplatila většina závodníků z elitní skupiny lyžařů.

Měnící se podmínky na trati měly vliv na průběh závodu

"Nízká startovní čísla dnes (vzhledem k měnícím se podmínkám) určitě neznamenala nevýhodu," řekl Hirscher, který se vydal na trať už jako čtvrtý.

"Rozhodně jsem předčil své možnosti v super-G," dodal realisticky specialista na technické disciplíny po teprve třináctém startu v této disciplíně v elitním seriálu. Už v ní ale skončil také jednou třetí, a to v roce 2012 ve finále SP ve Schladmingu.

Výsledky SP ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku

Muži - superobří slalom: 1. Hirscher (Rak.) 1:06,90, 2. Ligety -0,33, 3. Weibrecht (oba USA) -0,36, 4. Théaux (Fr.) a Casse (It.) oba -0,50, 6. Ganong (USA) -0,56, 7. Kilde (Nor.) -0,60, 8. Janka (Švýc.) -0,65, 9. Guay (Kan.) -0,75, 10. Kriechmayr (Rak.) -0,77, ...29. Krýzl -1,44, Bank (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí super-G (po 2 závodech): 1. Svindal 110 b., 2. Hirscher 100, 3. Ganong 90, 4. Ligety a Mayer (Rak.) oba 80, 6. Théaux 79, ...39. Krýzl 2.

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Svindal 317, 2. Ligety 180, 3. Fill (It.) 177, 4. Ganong 172, 5. Hirscher 160, 6. Jansrud (Nor.) 151, ...71. Krýzl 2.