Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
MS ve volejbalu mužů 2025 Filipíny

Nizozemci vzdorovali marně. Vicemistři z Polska jsou na MS stále stoprocentní

Přímý souboj o první místo ve skupině B mezi Polskem a Nizozemskem skončil triumfem obhájců stříbrných medailí. Oranjes sice získali úvodní set, ale Poláci zápas dokázali otočit a udržet stoprocentní úspěšnost na letošním mistrovství světa. Postup do osmifinále turnaje na Filipínách nicméně neminul ani jejich soupeře, o čemž bylo jasno už před prvním servisem.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Závěr utkání Polsko – Nizozemsko

Nizozemsko vzdorovalo úřadujícím vítězům Ligy národů statečně a zaslouženě získalo i první sadu poměrem 25:22 – činil se zejména univerzál Michiel Ahyi, který celkově zatížil konto favorizovaného soupeře 23 body.

Polsko ale následně přidalo ve hře v poli i na servisu, ustálo vyrovnanou koncovku druhého setu, s přehledem získalo třetí a ve čtvrtém dorazilo Oranjes opět v dramatickém závěru. V klíčových momentech ho podržel kapitán Bartosz Kurek – autor 19 bodů.     

V osmifinále se Polsko utká s Kanadou, Nizozemsko čeká doposud stoprocentní Turecko.

Mistrovství světa volejbalistů v Manile:

Skupina B:
Katar – Rumunsko 3:1 (-20, 23, 20, 22)
Polsko – Nizozemsko 3:1 (-22, 23, 19, 22)

Skupina D:
Portugalsko – Kolumbie 3:2 (-23, -21, 20, 21, 11)
USA – Kuba 3:1 (17, 22, -23, 25)

Skupina E:
Bulharsko – Chile 3:0 (17, 12, 12)

Skupina G:
Kanada – Turecko 0:3 (-21, -16, -25)

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články