Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Vedoucí Karlovarsko nestačilo na Příbram, Brno si poradilo s Odolenou Vodou

Volejbalisté Karlovarska po šňůře 17 vítězných soutěžních zápasů prohráli potřetí za sebou. Lídři extraligy ve 20. kole nečekaně doma podlehli 0:3 deváté Příbrami a v domácí soutěži nevyhráli poprvé od 23. listopadu. Brno vyzrálo na Odolenou Vodu 3:0.

Karlovarsko po třetí ligové porážce v sezoně vede tabulku o pět bodů před mistrovskými Českými Budějovicemi, jež dnes vyhrály jednoznačně 3:0 v Kladně.

Právě Jihostroj před týdnem v semifinále Českého poháru ukončil dlouhou sérii výher Karlovarska.

Svěřenci trenéra Jiřího Nováka následně v úterý podlehli v úvodním čtvrtfinále Vyzývacího poháru v Ankaře klubu Spor Toto, který hostí v odvetě ve středu.

Brněnští volejbalisté v dohrávce zdolali Odolenu Vodu

Brněnští volejbalisté porazili v dohrávce Odolenu Vodu 3:0. Svěřenci trenéra Ondřeje Marka se dočkali tříbodového zisku po sérii tří porážek a vrátili se na třetí místo. Přes jednoznačný konečný výsledek se hrál vyrovnaný zápas a každý set skončil ve prospěch domácího týmu nejtěsnějším rozdílem 27:25, 25:23 a 26:24. V úvodní sadě Brňané odvrátili setbol za stavu 24:25, další možnost soupeři k zisku setu nedali.

"Trochu se trápíme, ani dneska to nebylo úplně ono, protože děláme zbytečné chyby, které jsme nedělali. Ale vyhrát tři koncovky je pro nás důležité, tím nám stoupne sebevědomí. Hodně nám pomohl Martin Chevalier, který ve dvou koncovkách dal eso," konstatoval v České televizi domácí trenér Ondřej Marek.

Jeho protějšek Jiří Šiller litoval, že přes dobrý výkon vyšel jeho tým naprázdno. "Nehráli jsme špatně, ale máme nula bodů, nula setů. V průběhu celého zápasu byli domácí v určitých momentech volejbalovější, nám naopak chyběla agresivita v útoku," konstatoval.