České ragby

Kladno odvrátilo nápor Ostravy a zvládlo tie-break. Karlovarsko vyhrálo sedmnáctý duel v řadě

Volejbalisté Karlovarska v 19. kole vyhráli v hale Odoleny Vody 3:0 a vrátili soupeři porážku 2:3 z předchozího vzájemného zápasu. Západočeský suverén si připsal sedmnáctou soutěžní výhru za sebou. Boj o poslední pozici zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play-off zvládlo lépe Kladno proti Ostravě 3:2 na sety. Šestý tým tabulky vedl už 2:0 na sety, ale domácí Ostravané zápas zdramatizovali. Na sedmém místě mají na Středočechy už dvoubodové manko.

Radost kladenského libera Milana Moníka
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Od třetího setu, kdy trenér domácích změnil postavení, jsme se novému stylu nemohli dlouho přizpůsobit. Mrzí mne, že jsme to nevyhráli bez nervů, ale to k tomu patří," řekl asistent kladenského trenéra Petr Klár, který mužstvo vedl místo nemocného Milana Fortuníka.

Ostravští volejbalisté se dokázali vrátit do zápasu i ve zkrácené hře, v níž už prohrávali o čtyři body (5:9), ale po oddechovém čase zásluhou smečí Davida Janků vyrovnali.

K mečbolům se přesto propracovali hosté, potřebovali jich ale pět, než nejproduktivnější hráč zápasu Stefan Okošanovič esem duel ukončil (17:15). Byl to jeho 25. bod v utkání, Janků jich v domácím dresu zaznamenal dvacet.

Kladnu se podařila odveta za listopadový domácí duel, který prohráli rovněž v tie-breaku. "My jsme prohospodařili dva sety. Propadli jsme na nahrávce. Pak jsme složitě hledali sestavu, která se od třetího setu ustálila, přesto to nestačilo," litoval domácí kouč Jan Václavík.

Kladno udolalo Ostravu v pěti setech a drží pozici pro čtvrtfinále

České Budějovice přepnuly z Ligy mistrů úspěšně

Dva dny po úspěchu v Lize mistrů nad Fenerbahce potvrdily roli favorita i druhé České Budějovice výhrou 3:0 nad týmem Beskyd.

"Trochu jsem se obával, abychom po čtvrtku měli motivaci. Jsem rád, že jsme k tomu přistoupili zodpovědně. Velmi dobře jsme zvládli přihrávku a následně jsme slušně útočili," konstatoval trenér Jihostroje René Dvořák.

Naopak třetí Brno neuhrálo ani set na palubovce posledního Ústí nad Labem. Severočeši ukončili sérii jedenácti extraligových porážek a přiblížili se na rozdíl dvou bodů k předposledním Beskydám.

S týmem ze spodku tabulky prohrála i liberecká Dukla, byť v Příbrami získala alespoň bod za porážku 2:3. Čtvrtý tým tabulky prohrál počtvrté z posledních pěti zápasů.