Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Prostějov smetl Olomouc i podruhé a je krok od obhajoby titulu

Prostějov - Volejbalistkám Prostějova chybí jedno vítězství k zisku osmého mistrovského titulu za sebou. Favoritky finálové série extraligy porazily v druhém utkání na domácí palubovce Olomouc hladce 3:0 po setech 25:19, 25:13 a 25:14. V sérii na tři vítězství vede Prostějov na zápasy 2:0, další utkání je na programu v sobotu od 17:00 v Olomouci.

Radost hráček Prostějova
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Stejně jako ve středečním úvodním finále měly domácí suverénky zápas zcela ve své režii. Olomouc přehrály větším tlakem na podání i v útoku. Hlavní tahounkou na cestě za vítězstvím byla opět mladá Kubánka Melissa Vargasová.

Proti jejímu silovému pojetí hry nenašly olomoucké volejbalistky žádnou zbraň. Vargasová byla také s 13 body nejlepší hráčkou zápasu.

"Dnešní vítězství bylo ještě jednoznačnější. Na rozdíl od prvního zápasu nebylo toto utkání jen o Vargasové. Dařilo se nám na příjmu podání a také blokařkám," poznamenal trenér Prostějova Miroslav Čada.

Částečně vyrovnanou partii udržely hráčky Olomouce jen do poloviny úvodního setu. Jejich snaha ale nestačila k tomu, aby alespoň koncovku této sady zdramatizovaly.

V dalších dvou setech už dostalo utkání zcela jednoznačný průběh. Zkušenější a herně vyzrálejší hráčky Prostějova dovolily soupeřkám uhrát ve druhém dějství jen 13 a ve třetím 14 bodů a hned první mečbol proměnily ve vítězství.

"Neměli jsme se na čem chytnout. Máme úzký kádr hráček, na oporách se po semifinále už projevuje únava z náročného programu celé sezony. Prostějov vyhrál zcela zaslouženě," uvedl trenér Olomouce Jiří Teplý.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih volejbalu Prostějov - Olomouc

Prostějov - Olomouc 3:0 (19, 13, 14)

Rozhodčí: Hudík, Gall. Čas: 65 min. Diváci: 600. Stav série: 2:0.

Prostějov: Markevičová 8, Herelová 10, Vargasová 13, Gambová 8, Steenbergenová 11, Weissová 1, libero Kovářová - Soaresová. Trenér: Čada.

Olomouc: Kubová 11, Dedíková 6, Závodná 5, Dudová 2, Košická 1, Dumančičová 8, libero Hronová - Michalíková 3, Sochorcová. Trenér: Teplý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy