Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Prostějov vstoupil do finálové série očekávanou výhrou nad Olomoucí

Prostějov - Prostějovské volejbalistky v domácí hale vykročily úspěšně za osmým extraligovým titulem v řadě. V úvodním finálovém utkání porazily Olomouc jednoznačně 3:0 na sety (25:19, 25:14 a 25:18). Domácí suverénky přehrály soupeře zejména v útoku i důraznějším podáním, finálová série na tři vítězství bude pokračovat ve čtvrtek opět v prostějovské hale.

Utkání Prostějov - Olomouc
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Olomoucké hráčky, které se dostaly do finále po pěti letech, držely krok pouze do poloviny úvodního setu. O prostějovské body se starala tradičně především Kubánka Melissa Vargasová, kterou soupeřky nedokázaly ubránit a potíže jim dělalo i její podání.

"Podařilo se nám dostat soupeřky pod tlak servisem. Důležité bylo, že jsme uhlídali také olomoucké smečařky. Rozhodně je pro nás takové vykročení do finálové série cenné, nechtěli jsme nic podcenit," řekl trenér Miroslav Čada.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Prostějov - Olomouc

Po jasně vyhraném úvodním setu už bylo utkání jednoznačnou záležitostí favoritek. Ve druhém setu dovolily Olomouci uhrát pouze 14 bodů a také ve třetím dějství měly hru pod kontrolou. "Prostějov vyhrál zcela zaslouženě, byl lepší ve všech činnostech. My jsme schopni podat kvalitnější výkony, dnes jsme hráli v křeči," uvedl olomoucký kouč Jiří Teplý a vyzdvihl Vargasovou. "Zejména v prvním setu ve vyrovnaných stavech pomohla Prostějovu servisem k bodovému odskočení. Věřím, že ve čtvrteční odvetě podáme lepší výkon," dodal olomoucký kouč.

Prostějov - Olomouc 3:0 (19, 14, 18)

Rozhodčí: Z. Grabovský, Kovář. Čas: 72 min. Diváci: 600.

Prostějov: Markevičová 9, Herelová 8, Vargasová 18, Gambová 12, Steenbergenová 9, Weissová 2, libero Kovářová - Soaresová. Trenér: Čada.

Olomouc: Kubová 4, Dedíková 7, Závodná 8, Dudová 2, Košická 4, Dumančičová 3, libero Hronová - Michalíková 4, Sochorcová 1, Nováková. Trenér: Teplý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy