Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Favorité vstoupili do extraligy volejbalistů hladkými výhrami

Praha - Volejbalisté Českých Budějovic vykročili za obhajobou extraligového titulu hladkou výhrou 3:0 v Benátkách nad Jizerou. Venku uspěl i finalista minulého ročníku Liberec, který zvítězil v Odoleně Vodě rovněž bez ztráty setu.

Další tři týmy vstoupily do sezony domácími výhrami 3:1. Tři body si díky tomu připsaly Ostrava, Příbram a Zlín. Kolo zakončí pondělní duel Brna s nováčkem ze Starého Města.

V dresu Českých Budějovic se do extraligy vrátil smečař Peter Pláteník a stejně jako další bývalý reprezentant Jakub Novotný se v Benátkách blýskl patnácti body.

Liberec vyhrál v Odoleně Vodě také 3:0, přesto trenér Dukly Michal Nekola výkon domácích volejbalistů ocenil. "Aero v letošním ročníku bude určitě patřit k těm, kteří se nebudou pohybovat na konci tabulky. Je to kolektiv, který je schopen potrápit nejen týmy středu tabulky," uvedl Nekola, který ve slavné volejbalové obci nedaleko Prahy v minulosti sám hrával.

Domácí kouč Vladimír Bednář mu kompliment vrátil a Liberec označil za kandidáta na titul. "Jsem rád, že jsme Dukle neumožnili cestu za hladkým vítězstvím podle jejích představ," prohlásil trenér Aera.

Extraliga volejbalistů - 1. kolo:

Ostrava - Ústí nad Labem 3:1 (15, -22, 18, 16)

Příbram - Havířov 3:1 (-23, 21, 22, 18) 

Zlín - ČZU Praha 3:1 (16, 21, -21, 18)

Benátky nad Jizerou - České Budějovice 0:3 (-17, -18, -21) 

Odolena Voda - Liberec 0:3 (-21, -15, -17)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy