Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR v parkouru

Novým šéfem kanoistického svazu je bývalý olympionik Ježek

Bývalý slalomář Stanislav Ježek se stal novým předsedou Českého svazu kanoistů. Účastník olympijských her v Pekingu 2008 a Londýně 2012 byl zvolen nástupcem Jana Boháče, který byl v čele organizace osm let. Ježek, bronzový medailista na kánoi z pražského mistrovství světa v roce 2006, dosud vedl sekci Divoká voda a byl manažerem svazu.

"Je to pro mě hlavně velká pocta a současně velký závazek, protože máme jako svaz bohatou a úspěšnou historii. A na to je vždy těžké navázat," uvedl Ježek. Dlouholetý reprezentant při obou olympijských startech obsadil páté místo, v letech 1999 a 2011 vyhrál celkové hodnocení Světového poháru, v roce 2008 se stal vicemistrem Evropy. Už během kariéry se vítěz šesti závodů Světového poháru podílel na organizaci závodů.

Ježkův předchůdce Boháč dál povede sekci Rychlostní kanoistika a nový svazový šéf má jeho podporu. "Byl můj favorit na předsedu svazu už delší dobu. Je to člověk, který v kanoistice hodně dokázal, s přirozeným respektem napříč kanoistickým prostředím. Vůbec nepochybuji o tom, že náš svaz a kanoistický sport posune zase o velký kus dopředu," uvedl Boháč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články