Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Češi se na Havaji neztratili. Karásková se loučila bronzem, Dušek byl sedmý

Dokázala si, že to ještě dokáže. Helena Karásková Erbenová se podruhé v kariéře prosadila na stupně vítězů na mistrovství světa v terénním triatlonu. Nejslavnější xterru dokončila v neděli na Havaji na třetím místě, kterým se rozloučila s vrcholovým závoděním. Bronzovou medaili čtyřicetiletá bývalá olympionička v běhu na lyžích vybojovala i před osmi lety.

Je nám líto, video expirovalo.
Kruh Karáskové na Havaji se uzavřel. Na MS má zase bronz

Velké pocty se dočkala už před závodem. Jako první Češka v historii vstoupila do síně slávy xterra. "Všechno se to ve mně strašně uvolnilo. Začala jsem si to tady strašně užívat a rozhodla jsem se, že si chci užít i ten závod," uvedla Karásková.

Karásková na Havaji startovala letos poosmé a její dva bronzy jsou nejlepším českým výsledkem mezi profesionály. Lépe dopadly už jen favorizovaná Flora Duffyová z Bermud, jež si doběhla pro rekordní pátý havajský triumf, a Lesley Patersonová z USA.

Duffyová závod na náročných tratích 1,5 km plavání, 31 km na kole a 10,5 km běhu zvládla jako jediná pod tři hodiny, a to suverénně (2:49:24). Karásková doběhla třetí v čase 3:04:38.

"Bohové havajský mě dneska měli hodně rádi. Kruh se uzavřel, před devíti lety jsem tu byla třetí a teď jsem zase. Je mi 40, nemůžu si nic jiného lepšího přát," prohlásila Karásková.

V elitní desítce mužů skončili dva Češi. Sedmý byl Karel Dušek a postaral se o nové české maximum, kterým dosud byla devátá příčka Jana Kubíčka z roku 2011. Karel Zadák, jednačtyřicetiletý bývalý veslař, při své derniéře na havajském ostrově Maui doběhl desátý. Zvítězil Jihoafričan Bradley Weiss.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy