Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Zvonarevová povede Rusky ve finále Fed Cupu

Moskva - Světová čtyřka Věra Zvonarevová povede ruské tenistky do boje proti Češkám ve finále Fed Cupu. Kapitán Šamil Tarpiščev oznámil složení týmu měsíc a půl před zápasem, který se bude hrát 5. a 6. listopadu v Moskvě. Tarpiščev nepovolal světovou dvojku a letošní finalistku Wimbledonu Marii Šarapovovou a zůstal u sestavy, která hrála semifinále. Proto vedle Zvonarevové nominoval světovou šestnáctku Anastasii Pavljučenkovou, devatenáctku Světlanu Kuzněcovovou a Jekatěrinu Makarovovou (43. WTA).

Tenis
zdroj: ČTK/AP

"Rozhodli jsme se pro stejnou sestavu, která uspěla v Itálii, protože holky mají velkého týmového ducha a jsou kamarádky. Chtějí hrát a pomáhat jedna druhé," řekl Tarpiščev, který dovedl Rusko k titulům v letech 2004, 2005, 2007 a 2008. 

Rusky cestou do finále porazily v 1. kole Francii 3:2, i když už prohrávaly 0:2. Šarapovová tehdy nečekaně podlehla Virginii Razzanové a v druhé dvouhře ji nahradila vítězně Pavljučenková. Itálii pak už smetly jasně 5:0 na zápasy.

Češky se dostaly do finále po dvou výhrách 3:2. Nejprve zdolaly Slovensko a poté i Belgii bez Kim Clijstersové. V obou zápasech startovala vítězka Wimbledonu Petra Kvitová, která vyhrála všechny čtyři dvouhry a měla by být oporou i ve finále.

Jinak má kapitán Petr Pála možnost širokého výběru. Světovou šestku Kvitovou může doplnit Lucií Šafářovou (27.) nebo Petrou Cetkovskou (32.). V prvním kole hrály Barbora Záhlavová-Strýcová a druhá deblistka světa Květa Peschkeová, v semifinále se zase dostaly do kvarteta Iveta Benešová (57.) a Lucie Hradecká (51.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy