Zverev z Vídně veze osmnáctý titul. Kontaveitová si v Kluži zajistila Turnaj mistryň

Německý tenista Alexander Zverev další překvapení kvalifikantovi Francisu Tiafoeovi nedovolil. Na halovém turnaji ve Vídni Američana ve finále porazil za hodinu a třicet šest minut 7:5 a 6:4. Chorvat Marin Čilič v Petrohradu porazil pátého nasazeného Taylora Fritze z USA 7:6, 4:6, 6:4 a spravil si chuť po prohraném finále v minulém týdnu v Moskvě. Jeho krajanka Donna Vekičová slaví první turnajový vavřín od roku 2017. Estonka Anett Kontaveitová si ve finále v Kluži poradila se Simonou Halepovou a kromě titulu jí odměnou je jízdenka na Turnaj mistryň, který si zahraje poprvé v kariéře.

Kontaveitová získala v Kluži čtvrtý titul v sezoně. V duelu dvou nejvýše nasazených hráček dnes ve finále Transylvania Open v Rumunsku porazila domácí jedničku Halepovou 6:2, 6:3.

Na vyvrcholení sezony pro osmičku nejlepších hráček do mexické Guadalajary se Kontaveitová kvalifikovala jako poslední. Pětadvacetiletá Estonka díky dnešnímu vítězství předstihne v žebříčku Tunisanku Ons Džabúrovou, jež držela postupové místo, ale tento týden nehrála.

Čtrnáctá hráčka pořadí WTA Kontaveitová tak korunovala vydařené období. Všechny čtyři letošní tituly totiž získala za poslední dva měsíce: na konci srpna triumfovala v Clevelandu, v září v Ostravě a minulý týden v Moskvě.

Tenisový turnaj žen v Kluži (tvrdý povrch, dotace 235.238 dolarů):

Dvouhra - finále: Kontaveitová (2-Est.) - Halepová (1-Rum.) 6:2, 6:3.

Čtyřhra - finále: Gorgodzeová, Baraová (Gruz./Rum.) - Kruničová, Pattinamaová Kerkhoveová (2-Srb./Niz.) 4:6, 6:1, 11:9.

Zverev osmnáctým turnajovým vavřínem ozdobil životní sezonu, ve které získal také olympijské zlato v Tokiu.

Čtvrtý hráč světového žebříčku využil letos i pátou finálovou účast a vybojoval pátý titul. Tolik jich získal sice už v roce 2017, tentokrát ale do sbírky přidával cennější trofeje. Vedle olympijského triumfu ovládl i podniky Masters v Madridu a Cincinnati a turnaj v Acapulcu.

Tenisový turnaj mužů ve Vídni (tvrdý povrch, dotace 1,974 milionu eur):

Dvouhra - finále: Zverev (2-Něm.) - Tiafoe (USA) 7:5, 6:4. ¨

Čtyřhra - finále: Farah, Cabal (4-Kol.) - Ram, Salisbury (2-USA/Brit.) 6:4, 6:2.

Třiatřicetiletý bývalý šampion US Open Čilič získal v Petrohradu jubilejní 20. titul v kariéře a druhý letošní po červnovém triumfu na trávě ve Stuttgartu. O devět let mladší Fritz mu na kurtu vzdoroval takřka dvě a půl hodiny, nakonec ale na druhý titul v kariéře nedosáhl.

Tenisový turnaj mužů v Petrohradu (tvrdý povrch, dotace 932.370 dolarů):

Dvouhra - finále: Čilič (Chorv.) - Fritz (5-USA) 7:6 (7:3), 4:6, 6:4.

Čtyřhra - finále: Soares, J. Murray (1-Braz./Brit.) - Golubjov, Nys (4-Kaz./Mon.) 6:3, 6:4.

99. hráčka žebříčku Vekičová v souboji o titul v italském Courmayeuru zdolala pátou nasazenou Dánku Claru Tausonovou 7:6 a 6:2. Pětadvacetiletá Chorvatka získala svou třetí trofej z okruhu WTA a na turnaji neztratila set.

Vekičová po čtyřech letech rozšířila svou sbírku. Naposledy zvedla pohár nad hlavu v roce 2017 v Nottinghamu, tři roky po premiérovém triumfu v Kuala Lumpuru v roce 2014.

Tenisový turnaj žen v Courmayeuru v Itálii (tvrdý povrch, dotace 235.238 dolarů):

Dvouhra - finále: Vekičová (Chorv.) - Tausonová (5-Dán.) 7:6 (7:3), 6:2.