Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Fantastická Rybáriková, opěvují slovenská média přemožitelku Plíškové

Bratislava - Skvělá, úžasný zápas, senzační vyřazení největší favoritky a potenciální světové jedničky. Tak chválí slovenská média tenistku Magdalénu Rybárikovou, která ve čtvrtek přehrála ve Wimbledonu Karolínu Plíškovou. Deník SME zmínil i to, že Rybáriková předvedla výměnu turnaje.

Karolína Plíšková a Magdalena Rybáriková
zdroj: ČTK/AP/Kirsty Wigglesworth

Plíšková patřila podle bookmakerů k hlavním favoritkám travnatého grandslamu. Už ve druhém kole ale prohrála ve třech setech s rodačkou z Piešťan. Portál Pluska.sk připomněl, že Rybáriková přitom loni podstoupila dvě operace, do února nemohla hrát a po dlouhé pauze se z páté stovky žebříčku WTA dostala na 87. místo.

Přesto získala skalp světové trojky, která může po Wimbledonu být dokonce jedničkou. "Rybáriková předvedla pestrý technický tenis. Nízkými čopy i častou změnou rytmu zaskočila jednu z favoritek na celkový triumf a získala nejcennější skalp v tomto roce," popsala slovenská média hlavní důvody nečekaného výsledku.

Je nám líto, video expirovalo.
Karolína Plíšková nezvládla ani pošesté postoupit do 3. kola Wimbledonu

Deník Šport zápas označil za úžasný a portál Pluska.sk ke své hrdince napsal: "Fantastická Rybáriková. Domů poslala největší favoritku." Zmiňují i bojovnost Slovenky ve třetím setu za stavu 5:2 a 15:15. Plíšková několikrát útočila, rozběhala soupeřku, ale ta se ubránila a dlouhou výměnu vyhrála.

"Britská banka HSBC, oficiální sponzor Wimbledonu, vyhlásila výměnu za nejkrásnější během čtvrtého hracího dne. Tenistky během ní trefily míček osmnáctkrát. Někteří z fanoušků Slovence aplaudovali vstoje a byl mezi nimi i Louis Van Gaal, nizozemský fotbalový tréner," napsal deník SME a zmínil slavného kouče, jenž vedl Barcelonu, Bayern Mnichov či naposledy Manchester United.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy