Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Veselý s Plíškovou si na Hopmanově poháru poradili s Australany

Perth (Austrálie) - Tenisté Jiří Veselý a Karolína Plíšková vstoupili do Hopmanova poháru v australském Perthu úspěšně. Domácí dvojici Lleyton Hewitt, Jarmila Wolfeová porazili jak v obou singlech, tak i v závěrečné smíšené čtyřhře a v úterý je čekají Ukrajinci Elina Svitolinová a Alexandr Dolgopolov.

Jiří Veselý zdolal svůj dětský idol
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Veselý nejdříve porazil bývalou světovou jedničku Hewitta 6:3, 6:7 a 6:4 a světová jedenáctka Plíšková si poradila 7:5 a 6:3 se slovenskou rodačkou Wolfeovou, která loni hrála pod rodným jménem Gajdošová. Ve čtyřhře pak česká dvojice zvítězila 6:2 a 7:5.

Veselý porazil svůj idol

Veselý začal zápas Hewittem, který se letos loučí s kariérou a aktuálně je v žebříčku ATP na 307. místě, výtečně, a rychle vedl 4:2. Pak sice jednou ztratil servis, ale první sadu už si uniknout nenechal. Ve druhém setu si oba hráči drželi servis, Veselý nevyužil za stavu 5:5 dva brejkboly a o sadu přišel ve zkrácené hře poměrem 1:7.

Českému hráči vyšel nástup do rozhodujícího setu, vedl 3:0 a 5:2, ale za stavu 5:3 nedokázal zápas doservírovat. Vyhlášený bojovník Hewitt k radosti zaplněného hlediště ještě utkání prodloužil, ale Veselý následně duel ukončil při soupeřově podání po bekhendovém prohozu. Zápas trval dvě hodiny a dvacet minut. Pro Veselého (41. v žebříčku ATP) byl zápas s dvojnásobným grandslamovým vítězem utkáním s někdejším idolem. "V devíti letech jsem ho nosil na tričku," řekl český hráč na Hewittovu adresu.

Plíšková vstoupila do utkání čistou hrou, ale dlouho se nemohla prosadit při podání Wolfeové (105. v žebříčku WTA). První set získala po brejku ve dvanácté hře. Na úvod druhé sady sice ztratila podání, ale od stavu 2:3 získala čtyři hry v řadě. Královna es loňské sezony ukončila duel rázně - esem.

V úterý se čeští tenisté střetnou s Ukrajinci Elinou Svitolinovou a Alexandrem Dolgopolovem a na závěr skupiny A s favorizovanými Američany Serenou Williamsovou s Jackem Sockem. Vítěz skupiny postoupí do finále.

V prvním utkání dne zdolal v druhé skupině pár Austrálie Green Daria Gavrilovová a Nick Kyrgios Němce Sabine Lisickou a Alexandera Zvereva 3:0.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu (Austrálie):

Skupina A:

Austrálie Gold - ČR 0:3
Hewitt - Veselý 3:6, 7:6 (7:1), 4:6, Wolfeová - Karolína Plíšková 5:7, 3:6, Hewitt, Wolfeová - Veselý, Plíšková 2:6, 5:7.

Skupina B:

Austrálie Green - Německo 3:0
Gavrilovová - Lisická 6:2, 6:2, Kyrgios - Zverev 4:6, 6:1, 6:4, Kyrgios, Gavrilovová - Zverev, Lisická 6:3, 4:6, 10:7. Gavrilovová - Lisická 6:2, 6:2, Kyrgios - Zverev 4:6, 6:1, 6:4, Kyrgios, Gavrilovová - Zverev, Lisická 6:3, 4:6, 10:7.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy