TCL V Repre

Vaidišová vstoupila do turnaje v Las Vegas výhrou

Las Vegas Nicole Vaidišová otočila v 1. kole turnaje ITF v Las Vegas zápas s Alexou Glatchovou a Američanku porazila 2:6, 6:4 a 6:2. Bývalá světová sedmička se radovala ze své druhé výhry po návratu na kurty.

Pětadvacetiletá Vaidišová nezačala zápas s Glatchovou, která postoupila z kvalifikace, dobře. Rychle prohrávala 0:4 a první set ztratila. Od druhého setu ale měla Češka převahu a zápas na akci Red Rock Pro Open otočila. Příští soupeřkou Vaidišové bude Veronica Cepedeová Roygová z Paraguaye.

Vaidišová se vrátila do soutěží poprvé od března 2010 minulý týden v americkém Albuquerque, kde hrála stejně jako nyní v Las Vegas na divokou kartu. V 1. kole tam porazila Sesil Karatančevovou z Kazachstánu, ale ve 2. kole prohrála s Britkou Johannou Kontaovou.

Bývalá dvojnásobná grandslamová semifinalistka Vaidišová má za sebou dlouhou pauzu i kvůli dvěma operacím ramena.