Následuje
SP Rakousko

Safinová končí s tenisem

Moskva - Bývalá světová tenisová jednička Dinara Safinová ukončila v 25 letech kariéru. Ruská hráčka měla dlouhodobé potíže se zády, kvůli kterým se na turnajích neobjevila od května. Tenisem vydělala 10,5 milionu dolarů. Ve sbírce úspěchů má i stříbrnou medaili z olympijských her v Pekingu.

Dinara Safinová
zdroj: ISIFA/EPA

"Nijak to neprožívá, bere to prostě jako životní etapu," uvedl bratr ruské tenistky Marat Safin,  který rovněž býval světovou jedničkou.

Na úvahy, čemu se bude vítězka dvanácti turnajů WTA ve dvouhře věnovat, je prý ještě brzy. "Dostala nabídku komentovat, ale za ty peníze rozhodně ne. V naší zemi neexistuje patřičné ohodnocení, to byla normální facka," prohlásil Safin, který skončil s tenisem předloni.

Safinová si kvůli zdravotním potížím už loni dala tříměsíční přestávku. Už tehdy zažívala strmý výkonnostní pád a ani po návratu nedokázala navázat na výkony, které z ní udělaly na jaře 2009 světovou jedničku. Na trůn vystoupala i přesto, že nikdy nevyhrála grandslamový turnaj, ačkoliv byla ve finále Roland Garros (2008 a2009) a Australian Open (2009).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy