Volejbalový magazín

Rosol už v Prostějově skončil, Lehečka postupuje

Ze tří českých tenistů postoupil jen jeden. Pouze Jiří Lehečka zvládl v pondělí vstup do challengeru v Prostějově. V prvním kole turnaje Moneta Czech Open zdolal po tříhodinovém boji Portugalce Frederica Ferreiru 7:6, 4:6, 7:5. Neuspěli naopak Lukáš Rosol a Dalibor Svrčina.

Lehečka na turnaji v Prostějově pokračuje, Rosol dohrál

Osmnáctiletého Lehečku, jenž v hlavní soutěži startuje coby 562. hráč světového žebříčku na divokou kartu, čeká ve druhém kole další soupeř z druhé stovky pořadí ATP. O postup do čtvrtfinále se utká s Nikolou Milejovičem ze Srbska.

Svrčina nezvládl třísetovou bitvu s favorizovaným Italem Stefanem Travagliou. Sedmnáctiletý tenista sice s třetím nasazeným vyhrál úvodní set 6:3, další dva ale prohrál shodně 1:6. Rosol, jenž se do turnaje dostal po prohře v kvalifikaci až jako náhradník, podlehl slovenskému kvalifikantovi Filipu Horanskému 4:6, 3:6.

Moneta Czech Open, challenger okruhu ATP (antuka, dotace 132 280 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Lehečka (ČR) - Ferreira (Portug.) 7:6 (7:5), 4:6, 7:5, Travaglia (3-It.) - Svrčina (ČR) 3:6, 6:1, 6:1, Horanský (SR) - Rosol (ČR) 6:4, 6:3.