Následuje
FIS magazín SP

Peschkeová se Srebotnikovou skončily, Slovinka se zranila

Melbourne – Nejvýše nasazené tenistky ve čtyřhře Květa Peschkeová a Katarina Srebotniková skončily na Australian Open již v druhém kole. Česko-slovinský pár dnes odstoupil z utkání proti Ruskám Alle Kudrjavcevové a Jekatěrině Makarovové za stavu 2:3 kvůli zranění kyčle Srebotnikové.

Květa Peschkeová s Katarinou Srebotnikovou
zdroj: isifa.com

Peschkeová se Srebotnikovou vyhrály před úvodním grandslamovým turnajem generálku v Sydney a patřily v Melbourne k nevětším favoritkám. Srebotnikovou však trápila bolavá kyčel a po zásahu fyzioterapeutky turnaje se její stav ještě zhoršil.

"Katarina měla zraněný kyčelní sval. Nebylo to tak hrozné, ale turnajová masérka jí ho v pátek ještě zhoršila. Jsem z toho hrozně otrávená," řekla Peschkeová deníku Sport. Loni Peschkeová se Srebotnikovou došly v Melbourne do semifinále.

Šestatřicetiletá Peschkeová má šanci na Australian Open ještě uspět ve smíšené čtyřhře, ve které je rovněž nejvýše nasazenou. O premiérový grandslamový titul v mixu bude usilovat s Američanem Mikem Bryanem, světovou jedničkou v mužském deblu. V prvním kole se utkají s Italy Robertou Vinciovou a Danielem Braccialim.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy