Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Po povedené kvalifikaci přišel v Mnichově brzký konec. Lehečka vypadl v souboji mladíků

Na úspěšnou kvalifikaci navázat nedokázal. Jiří Lehečka vypadl na antukovém turnaji v Mnichově v prvním kole. V souboji tenisového mládí dvacetiletého Čecha porazil 7:6, 6:3 osmnáctiletý Dán Holger Rune, jenž dostal coby velký světový talent od pořadatelů volnou kartu.

Jiří Lehečka
zdroj: ČTK/AP/ autor: Darko Vojinovic

Lehečkovi se v Mnichově podařilo na čtvrtém turnaji ATP Tour za sebou postoupit z kvalifikace, ale na vítězství v hlavní soutěži z minulého týdne v Bělehradu nenavázal. Po vyřazení v 2. kole s pozdějším vítězem Andrejem Rubljovem z Ruska se mladoboleslavský rodák tento týden v žebříčku posunul na životní 88. místo.

Zápas se 70. hráčem světa Runem měl Lehečka dobře rozehraný, vedl 5:2, nakonec ale musel při podání soupeře zachraňovat alespoň tie-break. Ve zkrácené hře vedl český daviscupový reprezentant 4:2, pak ale ztratil pět míčů za sebou a tím i set. Následně Lehečka nezachytil nástup do druhé sady, brzy prohrával 0:3 a ztrátu podání už nedohnal.

Přišel tak o možnost zahrát si s další světovou hvězdou, vítěz duelu Rune se střetne s domácím favoritem Alexanderem Zverevem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články