MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Lehečka se na Turnaji "mladých" mistrů probil do semifinále

Jiří Lehečka si zahraje semifinále Turnaje mistrů hráčů do 21 let. V Miláně v závěrečném utkání Zelené skupiny porazil domácího Itala Mattea Arnaldiho 4:3, 4:1, 4:3.

Lehečka se na Turnaji mistrů do 21 let dostal do semifinále

Jednadvacetiletý Lehečka, který je na turnaji čtvrtým nasazeným hráčem, potvrdil proti Arnaldimu roli favorita a zvítězil za hodinu a 20 minut.

Postup si přitom mohl zajistit už ve středu, duel s turnajovou trojkou Brandonem Nakashimou z USA ale ve třech setech prohrál. Ital měl naopak za sebou nejdelší zápas v pětileté historii turnaje. Krajanovi Francescu Passarovi podlehl po dvou hodinách a 38 minutách.

Ze základní skupiny postoupil Lehečka ze druhého místa za Nakashimou, jenž proti Passarovi vyhrál i třetí zápas v Miláně. O postup do finále se český talent utká s vítězem Červené skupiny Dominicem Strickerem ze Švýcarska, jenž rovněž vyhrál všechny tři duely. Semifinálová utkání jsou v Miláně na programu v pátek.