Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Lehečka na Nakashimu nevyzrál a na Turnaji mistrů mladých prohrál

Jiří Lehečka ve druhém vystoupení na Turnaji mistrů mladých hráčů v Miláně neuspěl a promarnil šanci zajistit si v předstihu postup do semifinále. Brandonu Nakashimovi z USA podlehl 1:4, 3:4 a 2:4.

Lehečka od začátku na soupeře nestačil. Ve druhém setu sice jednadvacetiletý Čech dokázal srovnat z 1:3 na 3:3 a vynutit si tie-break, v něm už ale měl opět navrch Nakashima.

Ve třetí sadě se Lehečka ujal vedení 2:0, ale Nakashima čtyřmi body za sebou zápas rozhodl. První český účastník juniorského Turnaje mistrů propásl možnost projít už dnes do semifinále, kam by ho posunula jakákoliv výhra.

Ve druhém utkání Zelené skupiny se Italové Francesco Passaro a Matteo Arnaldi postarali o nejdelší zápas v pětileté historii turnaje. Passaro navzdory křečím po dvou hodinách a 38 minutách zvítězil 4:3, 2:4, 3:4, 4:7 a 4:3.

Dosavadní maximum překonal duel domácí dvojice o pět minut. Dosud rekord patřil loňskému zápasu, ve kterém si Lorenzo Musetti poradil 4:3, 4:3, 2:4 3:4, 4:2 s Hugem Gastonem z Francie.