Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

Na grandslamech mě tenis baví nejvíc, přiznala Muchová a chválil jí i Santoro

Pevné nervy, které prokázala v koncovkách setů, pomohly tenistce Karolíně Muchové k výhře ve druhém kole Roland Garros nad favorizovanou Marií Sakkariovou. Utkání rozhodla ve dvou tie-breacích. "Jsem ráda, že se mi v prvním i druhém setu povedlo vytáhnout nejlepší servis a vlastně celou hru v nejdůležitějších chvíli. Šla jsem si pro balony a pro výhru. To rozhodlo," řekla Muchová po utkání.

Karolína Muchová
zdroj: ČTK/AP autor: Thibault Camus

Po vyléčeném zranění hraje teprve čtvrtý turnaj, ale na její hře to moc znát není. Hraje pestrý tenis a řeckou soupeřku v tom převyšovala. "Snažila jsem se hrát svou hru, zapojit tam slajs, kraťas, kopec. A myslím, že to fungovalo," usmála se.

Po utkání se radostně zatočila a před rozhovorem na kurtu si vyslechla chválu od Fabrice Santora. "Máš skvělou ruku a na tvůj tenis se rád koukám," řekla bývalý francouzský hráč. "To bylo moc milé. Přišel za mnou předtím i potom a říkal, že se na zápas koukal, že se mu líbí, jak hraju. Pochvala od takových hráčů vždycky potěší," uvedla olomoucká rodačka.

Je nám líto, video expirovalo.
Muchová porazila na Roland Garros turnajovou čtyřku Sakkariovou

V Paříži poprvé hrála na jednom ze dvou největších dvorců. Arena Suzanne Lenglenové se postupně zaplnila. "Atmosféra byla skvělá, byl to moc hezký pocit. Mám ráda velké kurty, a když vás diváci ženou. To mě na tenise baví, hrát na takových kurtech je obrovská motivace. Žene mě to dopředu," řekla.

Výhrou nad Sakkariovou přidala Muchová další skalp hráčky ze světové špičky a má ve srovnání s většinou tenistek se soupeřkami z první pětky pozitivní bilanci (4:2). "Nad tím ani tak nepřemýšlím, když jdu na zápas. O Sakkariové vím, že je to dobrá hráčka a hraje hlavně skvěle na antuce. Ale nijak si to neberu k tělu. Já jsem devadesátá," řekla nyní 81. hráčka WTA.

Muchová ale moc dobře ví, že na současné příčky nepatří. Loni v květnu byla už devatenáctá, ale propadla se vinou zranění. Očekává, že bude znovu stoupat. "S týmem se připravujeme, jak nejlíp to jde a doufám, že ranking půjde nahoru. Ale tohle bylo teprve druhé kolo," řekla svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy.

S předními tenistka světového žebříčku to umí a to nejlepší předvádí na grandslamech. Loni cestou do semifinále Australian Open vyřadila světovou jedničku Ashleigh Bartyovou, ve Wimbledonu 2019 si poradila s tehdejší trojkou Karolínu Plíškovou a na US Open třeba s Garbiňe Muguruzaovou i někdejší hvězdou Venus Williamsovou.

"Jsou to ty největší turnaje, na ně jsem nejvíc motivovaná. Určitě pomáhá i denní pauza, mám víc času na regeneraci. Na grandslamech máme i skvělé kurty a ochozy jsou plné lidí. To mě prostě nejvíc baví a motivuje," přiznala pětadvacetiletá tenistka.

V pátek zkusí vylepšit své pařížské maximum a postoupit do osmifinále. Proti ní bude stát Američanka Amanda Anisimovová. "Nikdy jsem s ní nehrála ani netrénovala, takže ji neznám. Kouknu se na její zápasy. Myslím, že to bude rychlá betonářská hra," odhadovala.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články