Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

V kvalifikaci Davis Cupu čeká Slovensko. Navrátilův tým pojede na půdu soupeře

Příští ročník Davis Cupu rozehraje česká reprezentace proti Slovensku. V kvalifikačním kole budou čeští tenisté hrát 6. a 7. března 2020 na hřišti východních sousedů.

Český daviscupový tým v Bosně a Hercegovině
zdroj: ČTK/PA/PIXSELL autor: Armin Durgut

"Je to los, který brát musíme, ale nehrajeme doma. Bude to první prestižní česko-slovenské derby. Nemusíme cestovat daleko, prostředí v (bratislavském) Národním tenisovém centru známe, takže se na utkání budeme těšit," řekl Navrátil.

Čeští tenisté, trojnásobní vítězové "salátové mísy", loni v kvalifikaci prohráli doma s Nizozemskem a na podzim zvládli baráž v Bosně a Hercegovině. Ve Fed Cupu už došlo na čtyři vzájemné duely a Češky pokaždé uspěly.

Dá se očekávat, že Navrátil bude znovu spoléhat na Jiřího Veselého a mladíky v čele s letošním vítězem juniorky na US Open Jonášem Forejtkem, který v Bosně a Hercegovině rozhodl za nerozhodného stavu o výhře českého týmu.

Slováci si zahráli po rozdělení Československa ve finále Davis Cupu jednou, v roce 2005 nestačili v Bratislavě po boji 2:3 na Chorvatsko. V letošní kvalifikaci Slováci vedli po čtyřhře 2:1 nad Kanadou, ale v závěrečných dvouhrách o postup přišli. A Kanaďané se teď v Madridu dostali překvapivě do finále. V baráži Slováci udolali Švýcary.

Nejvýše postaveným slovenským hráčem je 109. Norbert Gombos, o místo za ním je Andrej Martin. V týmu kapitána Dominika Hrbatého se objevují Martin Kližan, někdejší čtyřiadvacátý hráč světa, Filip Polášek či Filip Horanský.

"Hráče mají vyrovnané, nemají (stejně) jako my hráče ve stovce. Mají i velice kvalitního debla Plášek - Zelenay. Bude záležet na momentální formě. Nejdůležitější bude forma našich hráčů a naladit je, abychom uspěli a postoupili," konstatoval Navrátil.

Z kvalifikace postoupí dvanáct družstev. Jistotu finálového turnaje v příštím roce mají letošní semifinalisté Španělsko, Kanada, Velká Británie a Rusko a na osmnáct týmů je doplní držitelé divokých karet Francouzi a Srbové.

Los kvalifikačního kola Davisova poháru 2020 (6. a 7. března):

Slovensko - ČR
Chorvatsko - Indie/Pákistán
Maďarsko - Belgie
Kolumbie - Argentina
USA - Uzbekistán
Austrálie - Brazílie
Itálie - Korea
Německo - Bělorusko
Kazachstán - Nizozemsko
Rakousko - Uruguay
Japonsko - Ekvádor
Švédsko - Chile

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy