Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Češi chtějí po třech letech do finále Davis Cupu. V cestě stojí Argentina

Buenos Aires – Semifinálová bitva Davisova poháru mezi Argentinou a Českem může začít. Češi jsou v plné síle: na horké jihoamerické antuce se představí semifinalista US Open Tomáš Berdych i finalista v deblu Radek Štěpánek. Do prvního zápasu půjde Štěpánek jako outsider, jeho soupeřem bude osmý hráč světa Juan Martín del Potro, kterého ovšem zlobí zápěstí. První přímý přenos vysílá ČT a náš web dnes od 15:40.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP

V Argentině Češi naposledy hráli před sedmi lety a nezískali ani bod. V roce 2009 ale dokázali soupeře i s Del Potrem v Ostravě porazit. "Hrají v té nejsilnější sestavě. Ale my jsme sem nepřijeli prohrát," ujistil nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

"Ani na chvilku jsem nepočítal, že by Del Potro nenastoupil. Co se dělo okolo, se dělo, a my jsme se soustředili na sebe a připravovali se na kohokoli," řekl Štěpánek Radiožurnálu po losu.

O Del Potrově startu se v týdnu spekulovalo, protože má zraněné levé zápěstí, ale domácí eso se rozhodlo hrát, i když mu to lékaři nedoporučili. Štěpánek ale nečekal, že díky tomu bude mít zápas snazší. "Když se rozhodl nastoupit, tak bude hrát normálně bez omezení. Kdyby nemohl hrát bekhend obouruč, ale jenom čopovaný, tak by hráč takového kalibru vůbec nenastupoval a něco riskoval," řekl Štěpánek. "Čekám, že bude hrát normálně."

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil:

"Řekli jsme si, že se chceme dostat do finále. Kdybychom se po těch letech, co jsme hráli semifinále i finále venku, mohli v listopadu utkat doma se Španělskem, to by byl pro tu naši partu bonbónek. Máme jednu z posledních šancí vyhrát Davis Cup."

S Del Potrem má sice Štěpánek pozitivní bilanci (3:1), letos v Torontu Argentince porazil, ale favoritem není. Del Potro patří ke světové špičce a jeho rozlet zbrzdila předloni operace pravého zápěstí. Letos už je opět skvělý. "Hraje celý rok fantasticky. On je velkým favoritem, ale já se budu snažit z pozice černého koně vytěžit maximum. Všichni čekají výhru od něj a o to uvolněněji můžu hrát a budu se snažit udělat maximum, abych překvapil a mohl přinést první bod do šatny," řekl Štěpánek.

Lehký zápas nečeká ani Berdycha, i když Mónaka porazil ve všech pěti vzájemných duelech a loni i dvakrát na antuce. Argentinec se ale letos výrazně zlepšil, vyhrál už tři menší turnaje a ve světovém žebříčku se vyšvihl na 11. místo. "Berdych sem přijel s velkou sebedůvěrou, ale není to Andy (Murray) ani (Roger) Federer," řekl Mónaco.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor s Ivo Kaderkou

Štěpánek přiletěl s Berdychem z US Open do Argentiny až v pondělí a měl o něco méně času si zvyknout na antuku. Podobné rychlé přesuny ale už zažil mnohokrát. "Máme za sebou s Tomášem dobré odehrané zápasy, což je pro hráče lepší, než když má dlouhou přípravu. Pro ně (Argentince) je antuka nejpřirozenější povrch, ale my jsme tady, abychom urvali tři body, a o to se budeme prát," řekl Štěpánek.

Semifinále Argentina - ČR:

Pátek: Del Potro - Štěpánek, Mónaco - Berdych.

Sobota: Berlocq, Schwank - Minář, Rosol.

Neděle: Del Potro - Berdych, Mónaco - Štěpánek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy