Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Berdych zkusí Federera porazit i na grandslamovém turnaji

Londýn - Tomáš Berdych dokázal vyhrát nad Rogerem Federerem na olympiádě i na turnaji série Masters a do třetice by mohl zvítězit také na grandslamovém turnaji. A to přímo ve wimbledonském chrámu, v kterém je Federer favoritem favoritů. "Tentokrát to bude úplně jiný zápas, bude se hrát na tři sety," řekl Berdych. A hlavně - bude se hrát na trávě, na které Federer prohrál jen dvě utkání za osm let. Přesto by v dnešním čtvrtfinále na londýnské trávě nemusel být český tenista bez šancí.

Berdychův trenér Tomáš Krupa má jasno, že jeho svěřenec bude muset být v utkání aktivní. "Pokud to půjde, tak by měl diktovat tempo hry a musí využít každou šanci, která přijde," uvedl Krupa.

Čtyřiadvacetiletý Berdych se nebojí. Za poslední měsíce mu vzrostlo sebevědomí, což dokázal postupem do semifinále Roland Garros. "Když se mi bude dařit a budu hrát dobře, tak tam ta šance pořád je," řekl Berdych o svých čtvrtfinálových vyhlídkách. "Budu se soustředit sám na sebe, na svůj výkon, ne na něj a na věci kolem."

Na grandslamových turnajích hrál Berdych s Federerem čtyřikrát a pokaždé odešel poražen. Ve Wimbledonu prohrál s fenomenálním Švýcarem v roce 2006 bez zisku setu. Nejvíce Federera potrápil loni na Australian Open, kde vedl 2:0 na sety, ale nakonec podlehl.

Pro utkání si Berdych přál, aby se nehrálo na centrkurtu, který Federer zná jako své boty. "Možná jsem na jedničce sehrál víc zápasů než on. On hraje pořád na centru...takže by byl překvapenej, kdyby čtvrtfinále hrál na jedničce," konstatoval český hráč.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy