Berdych končí na Ferrerově raketě, Djokovič si zahraje s Federerem

Paříž - Tomáš Berdych vypadl z turnaje Masters v Paříži po čtvrtfinálové porážce 6:4, 5:7 a 3:6 s obhájcem titulu Davidem Ferrerem ze Španělska. Ten se utká se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem ze Španělska, jenž ve čtvrtfinále porazil hladce 6:4, 6:1 domácího Richarda Gasqueta. Jako první postoupil Novak Djokovič, který nenašel přemožitele ani v patnáctém utkání v řadě. Švýcara Stanislase Wawrinku přehrál snadno 6:1 a 6:4. V bitvě o finále se Srb poprvé letos utká s Rogerem Federerem. Švýcar oplatil nedávnou porážku z Basileje Juanu Martínu del Potrovi z Argentiny. Utkání Federer - Djokovič sledujte od 15:00 v textovém ON-LINE přenosu.

On-line textový přenos

--:--

Ferrer má se svým semifinálovým soupeřem Nadalem bilanci 4:20. Jen postup do finále zaručí Betrdychovu přemožiteli třetí příčku v žebříčku ATP. Ač v Paříži nestartuje, může ho přeskočit Brit Andy Murray. Tomáš Berdych se může plně koncentrovat na Turnaj mistrů.

6:3

Obhájce titulu Ferrer si i letos zahraje semifinále. Kick z druhého servisu Berdych nezkrotil do dvorce a Španěl vítězí po setech 4:6, 7:5 a 6:3.

A:40

Další zloba. Berdychovy dlouhé ruce nebyly nic platné. Druhý mečbol.

40:40

Španěl zahrál do autu a šance Berdycha stále ještě existují.

40:30

Berdych se zlobí sám na sebe. Ferrer má první mečbol.

30:30

Berdych se už jen smál a prosil, aby jestřábí oko ukázalo dobrý míč. Stalo se.

30:0

Ferrer má štěstí. Jestřábí oko ukázalo nejprve milimetrově přesný Španělův míč a vzápětí snad ještě těsnější aut Berdycha.

5:3

Dvě dobrá první podání. Berdych bude potřebovat, aby ho jeho protihráč nenapodobil.

30:15

Španělský hráč si jen povyskočil, prohoz mu nevyšel.

15:15

Ferrer se trefil do kostky nad kurtem.

0:15

S míčky na čáru si Berdych v posledních výměnách neumí poradit.

5:2

Jen jedna hra zbývá k pětadvacátému klání Nadal vs. Ferrer.

40:0

A Berdychovi naopak nejdou vítězné forhendy v delších výměnách.

30:0

Ferrovi stále vychází servis.

15:0

Jentaktak. Ferrer měl odkrytý celý kurt, ale míček skončil téměř na lajně.

4:2

Servisem k zisku druhé hry ve třetí sadě.

40:30

Tohle českému tenistovi vůbec nevyšlo. Sedmá nevynucená chyba z bekhendu ve třetím setu.

40:15

Ferrer se téměř nikdy nevzdává a nutí Berdycha zakončovat.

30:0

Jubilejní desáté eso Tomáše Berdycha.

4:1

Totální obrana Ferrera opět slavila úspěch. Berdychův forhend byl příliš dlouhý.

40:30

Ferrera nyní poslouchá servis více než Berdycha.

15:30

Tentokrát Berdychovy útoky zabraly. Jestřábí oko potvrdilo přesný balon na čáru.

15:15

Po delší době je tu Španělova dvojchyba.

15:0

Berdych jako by ztrácel rychlost, zkalamal ho rovnováha a míč zahrál do sítě.

3:1

Ferrer bere českému tenistovi podání čistou hrou.

0:40

Situace je nadmíru vážná. Berdychovi nevychází první podání ani druhý úder.

0:30

Ferrerův return jde v průběhu zápasu hodně nahoru.

0:15

Ferrerovy míče končí na čáře. Útok do protipohybu byl smrtící.

2:1

Snaha o změnu rytmu nevychází. Čopovaný balon z Berdychovy rakety končí na pásce.

A:40

I Ferrer si umí pomoci podáním.

30:40

Vítězné prasátko. Omlouvají se Ferrer i Berdych. Český tenista protihráči, Španěl směrem k rozhodčímu. na kontě už má jedno napomenutí, další by nebylo příjemné.

30:30

Na obou stranách jsou k vidění chyby.

15:15

Povadlou halou se nesl Španělův povzdech nad nevynucenou chybou.

15:0

Berdychovi se povedl return, ale pak přišel neúpřesný úder.

1:1

Důležitý bod pro českého tenistu.

40:30

Výborný forhendový útok. Berdych našel přesně základní čáru a Ferrer trefil pásku.

30:30

Pomoci může jen... dobré a rychlé první podání.

1:0

A nezastaví ho zřejmě ani rozhodčí. Jestřábí oko potvrzuje další eso Davida Ferrera.

40:0

Nahecovaný španělský tenista je k nezastavení.

30:0

A ještě důrazněji to umí z prvního podání.

15:0

Ferrer zahrál výborně z druhého servisu.

7:5

Španěl se zachránil returnem na čáru. A pak přišel smolný konec. Prasátko změnilo rytmus výměny a Berdych zahrál milimetrový aut. Na sety srovnáno 1:1.

30:40

První brejkbol a setbol smazán kvalitním servisem.

15:40

A může být ještě hůř.

15:30

Ferrer umí zahrát přesně od pasu. Další úder do protipohybu českého tenisty znamená nepříjemný stav v citlivém gamu.

15:15

Berdych přiriskoval druhý servis, vzápětí zahrál vítězný křížný bekhend.

0:15

Berdychův behend končí v síti.

6:5

Španěl rozdával míčky do stran, Berdych přílišnou přesnost nestíhal.

40:30

Berdych vytasil nechytatelný vítězný return.

40:15

Berdych vydržel běhat celou nekonečnou výměnu, ale Ferrer umí předvídat.

30:0

Halou Bercy zní "Vamos".

15:0

Ferrer se může opřít o kvalitní podání.

5:5

Přelobovat Tomáše Berdych není jen tak. Ferrer to zkusil jako záchranu, ale nevyšlo to.

30:15

I mistr dlouhých výměn se utne.

15:15

Dobrý servis jako na zavolanou.

0:15

Berdych lovil forhend nízko nad zemí. Míček se přes síť nepřenesl.

5:4

Berdych zkusil dlouhý obranný prohoz, ale Ferrer měl přesné oko a na síti nechal míč prosvištět do autu.

40:15

Ferrerovo šesté eso.

15:15

Přímý bod z podání.

0:15

Berdych je překvapivě v tomto momentě v delších výměnách jistější.

4:4

Je srovnáno. Berdychův třetí získaný game v řadě.

40:15

Podání sem a tam.

15:15

Eso už je lepší varianta. Berdych jich má na kontě sedm, Ferrer pět.

0:15

Dlouhá výměna skončila nevynucenou chybou.

4:3

Ferrer podruhé v utkání ztratil servis a podruhé to bylo po dvojchybě. Berdych je zpět ve druhé sadě.

0:40

Český tenista buší a buší. Forhend ven z dvorce a Ferrer byl bez šance.

0:30

Berdych ve druhé výměně po sobě dominuje.

0:15

Skvěle. Berdych ukázal, jak je důležité mít v levé ruce stabilitu.

4:2

Berdych snižuje, ale musí ještě získat Španělův servis.

40:15

Nechtěné celodvorcové pojetí Tomáše Berdycha. Ferrer nedokázal využít zpomalení poté, co míček z rakety českého hráče líznul pásku. Berdych se skvěle ubránil a chladnokrevně prostřelil Ferrera na síti.

15:15

Ferrer se umí bránit.

15:0

Berdych se musel vypořádat na síti s těžkým balonem. Bekend byl přesně dlouhý a výměna dopadla lépe pro českého tenistu.

4:1

Ferrera se drží ve druhé sadě dobré první podání.

40:30

Berdych se zadíval zklamaně do stropu. Tenhle bekhend měl přeletět pásku. Ale nepřeletěl.

30:30

Berdych opětoval dlouhé soupeřovy míče. Tentokrát přesně.

15:0

Dvě omluvy Ferrera radost Berdychovi neudělají. Španělovi pomohlo prasátko.

3:1

217 km/h rychlé podání. Jen těžko se dá chytit. Berdych snižuje.

40:30

Dlouhou výměnu vyhrál Španěl. Berdycha vyvedl z míry míček na lajně.

40:15

Potlsek v hale Bercy sklidil český tenista. Zasloužil se o to aktivní hrou a přesným zakončením na síti.

30:15

Ferrer z tuhé obrany vytěžil maximum.

30:0

Repete.

15:0

Berdych zase začal svým starým dobrým podáním.

3:0

Ferrer si poradil se dvěma brejkboly, ale přitvrdil na servisu.

A:40

Teď se s tím Ferrer ale vůbec nepáral.

40:40

Šance byla. Škoda dlouhého míče.

40:A

Nejdelší a nejkrásnější výměna. Berdych v nouzi zahrál velepřesný lob a Ferrerova odpověď skončila v autu.

40:40

Berdych měl brejkbol, ale Ferrer si pomohl v pravé chvíli podáním.

30:30

Rychlý Španělův servis.

15:30

Berdych se držel ve výměně s vypětím všech sil a nokonec mohl sklidit plody. Ferrer zahrál forhend po čáře do sítě.

15:15

Ale také umí udělat chybu.

15:0

Ferrer je na koni.

2:0

Ferrer předvedl v této hře malý koncert.

0:40

Jsou tu tři bejkboly. Berdych to přehnal s razancí forhendu.

0:30

Ferrer bojovně zařval. Míček si našel čáru.

0:15

Taktika servisu na tělo nevyšla. Forhend z dobré pozice k pravé lajně opět končí v autu.

1:0

Mnohem lepší start do druhého setu v podání Davida Ferrera než v sadě první.

15:15

Chyba z forhendu. U Španěla se jen tak nevidí.

15:0

Ferrer začal přímým bodem z podání.

6:4

Po čtyřiceti minutách je tu vítězství v prvním setu. K semifinále s Rafaelem Nadalem je blíže český tenista.

40:15

Jedna malý zádrhel.

40:0

Od začátku jeden útok za druhým.

30:0

Stoprocentně koncentrovaný Tomáš Berdych.

15:0

Eso - krásný start do možná psolední hry úvodní sady.

5:4

Španělský tenista nedal v tomhle gamu Berdychovi šanci. Dovolil mu jen jeden míček.

30:0

Ferrerovi zatím příliš nevychází první servis, má jen 46% úspěšnost. Ale to mu v rychlém zisku dalších dvou fiftýnů nezabraňuje.

5:3

Po tvrdém servisu zahlásil rozhodčí aut. Berdych si řekl o kontrolu, která vynesla jasný verdikt. Berdych zahrál na čáru a drží si svůj servis.

30:15

Nejlepší prohoz zápasu. Ferrer v těžké pozice zahrál bekhend výtečně.

30:0

Z prvního to jde ještě lépe. Ferrer si vzal jestřábí oko, ale to jen potvrdilo čtvrté eso českého hráče.

15:0

I z druhého podání umí Berdych zaútočit.

4:3

Berdych nečistě trefil return a pak už neměl co ztratit. Bekhend zkusil zahrát k čáře, ale těsně to nevyšlo.

40:15

Španěl vytáhl úžasný forhend. Český tenista se jen ohlédl.

30:15

Snad první Berdychův úspěch v delší výměně. Ferrer zahrál příliš dlouhý balon.

30:0

I Ferrer má tvrdé podání.

4:2

Byla to dřina. Odvrácené dva brejkboly. Berdych vede zase o dva gamy.

A:40

Další velmi dobré první podání.

40:40

Při ústupu český hráč nezahrál důrazně.

A:40

Změna v pravou chvíli. Berdych ukázal cit pro míč, na síti zkrátil nechytatleně hru.

40:40

U delších výměn už je výsledek méně příznivý. Míček zastavila síť.

A:40

40:40

Opět delší volej z rakety českého tenisty.

A:40

Tvrdé podání a přesné zakončení.

40:40

Dramatická výměna. Berdych šel do útoku na síť, Ferrer mu zahrál těžký míč pod nohy. Česká jednička si poradila i s následujícím pokusem o prohoz.

40:A

Volej Berdychovi nevyšel.

40:40

Míček opět přesně na kříž. Druhé eso českého tenisty.

30:40

Ferrer přidal v délce úderů, Berdych se v této hře jen těžko brání. Španěl zakončil výměnu vynikajícím half-volejem.

30:30

Ideální možností je eso. 203 km/h.

15:30

Jednou bekhend obouruč vyšel, podruhé už ne.

0:15

Delší výměnu zakončil Berdych příliš dlouhým forhendem.

3:2

Ferrer si podání udržel.

40:30

Český tenista se polepšil, forhend křížem mu v Paříži vychází lépe než ten po čáře.

40:15

Teď měl Berdych na středu dvorce hodně prostoru, ale míček do vymezeného prostoru z jasné pozice nevměstnal.

15:15

Už třetí Ferrerova dvojchyba.

15:0

Jestřábí oko pomohlo Ferrerovi. Výměna se musela opakovat, následným servisem na tělo získal Španěl první fiftýn.

3:1

Berdych vstoupil do zápasu výborně. Zatím mu vychází první podání, Ferrer častěji chybuje.

30:0

Berdych zahrál vynikající obranný úder v nouzi do růžku a Španěl nestihl zareagovat.

15:0

Berdych zkusil ve druhém podání s kickem a v následné výměně chyboval jako první Ferrer.

2:1

Berdych zahrál nečistě, míček skončil za základní čarou. Španěl získává svou první hru.

40:30

Špičkový servis a nechytatelné forhendové zakončení.

30:30

Berdych měl špatný timing a zahrál do sítě.

40:15

A nemusí to být nutně superrychlý servis. I technické podání vede k úspěchu.

30:15

Berdychovi pomáhá první servis.

1:0

Dvě dvojchyby Ferrera znamenají rychlý konec gamu.

15:40

První delší výměnu zakončil přesně španělský tenista.

0:40

Ferrer začal nepřesnými údery a Berdych má hned zkraje zápasu rychle tři brejkboly.

--:--

Utkání právě začíná. Na podání jde Španěl.

--:--

Oba tenisté mají na turnaj v Paříži dobré vzpomínky. Vyhráli tu totiž své jediné tituly na turnajích série Masters. Ferrer loni, Berdych v roce 2005.

--:--

David Ferrer nastupuje do utkání jako turnajová trojka, Berdych jako šestka.

--:--

Hraje se poslední čtvrtfinále turnaje v Paříži. V semifinále se utkají Novak Djokovič s Rogerem Federerem. Na vítěze tohoto zápasu čeká Španěl Rafael Nadal.

--:--

Cestou do finále vyřadil Ferrer ve třech setech i českého hráče Lukáše Rosola. Tomáš Berdych neztratil s Andujarem a Raonicem ani set.

--:--

Tomáš Berdych má s Davidem Ferrerm negativní bilanci 3:7. Letos je to jejich první střetnutí. Poslední soutěžní zápas si čeští fanoušci moc dobře pamatují. V pražské O2 areně ve finále Davis Cupu odešel Berdych poražen.

Šestý nasazený Berdych měl proti turnajové trojce vynikající vstup do zápasu. Při soupeřově podání vyhrál hned první game a brejk udržel až do konce setu. Na začátku druhé sady mu to však Ferrer oplatil, a i když Berdych ještě dokázal z 1:4 srovnat na 4:4, ztracené podání za stavu 5:6 ho stálo set. Rozhodující okamžik zápasu přišel ve čtvrtém gamu třetí sady, v níž Ferrer čistou hrou připravil nejlepšího českého tenistu o servis, a tentokrát už výhodu nepustil. Zápas zakončil při druhém mečbolu.

Berdych se tak po vyřazení může začít připravovat na londýnský Turnaj mistrů, na němž se může příští týden střetnout i s Ferrerem. Týden nato bude Berdych oporou českého týmu ve finále Davis Cupu v Bělehradu.

Wawrinku porazil Djokovič už potřinácté za sebou. Letos Švýcara vyřadil v pětisetových bitvách na Australian a US Open, v hale Bercy s ním měl výrazně lehčí práci. Světové osmičce třikrát prolomil podání, zatímco sám odvrátil všech šest brejkbolů, jimž čelil.

Vyrovnanější duel sehráli Federer s Del Potrem, kteří se naposledy střetli před pěti dny ve finále turnaje v Basileji. Také dnešní zápas šel do tří setů, nicméně na rozdíl od nedělního utkání ve svém rodném městě se tentokrát radoval po výhře 6:3, 4:6, 6:3 Federer.

Dvaatřicetiletý Švýcar podal jeden ze svých nejlepších výkonů v sezoně, v níž vypadl z elitní pětky žebříčku, a teprve podruhé letos porazil hráče z Top Ten. V prvním setu byl někdejší vládce světového tenisu téměř bezchybný, ztratil jen dva z 22 bodů při svém podání a zaznamenal 17 vítězných úderů proti čtyřem nevynuceným chybám.

Ve druhém setu se však Del Potro do zápasu vrátil, počkal si na šanci a za stavu 5:4 při soupeřově podání ji využil. Vyrovnaný třetí set rozhodl Del Potrův ztracený servis za stavu 3:3, poté už Federer brejk nepustil. S Djokovičem ho čeká jubilejní 30. utkání v kariéře, starší z dvojice vede na zápasy 16:13.