Touchdown

Januš získal na ME zlato ve smíšených bězích

Bělehrad - Miroslav Januš získal na ME ve sportovní střelbě z kulových a brokových zbraní v Bělehradu první české zlato v seniorské kategorii. Po středečním bronzu ve střelbě na běžící terč zvítězil v další neolympijské disciplíně běžící terč mix. Bronzový medailista z olympijských her v Atlantě 1996 zaznamenal v soutěži, v níž se střídají takzvané rychlé a pomalé běhy, 395 bodů a druhého Emila Martinssona ze Švédska porazil o dva body. Bronz získal po rozstřelu s třemi soupeři Slovák Miroslav Jurčo.

Miroslav Januš
zdroj: ČTK

Další dva Češi skončili v druhé desítce, Bedřich Jonáš byl patnáctý, Josef Nikl čtyři příčky za ním. Tým obsadil páté místo. Česká výprava v srbské metropoli během tří dnů získala pět medailí včetně dvou zlatých, zatím však čeká na seniorský kov v olympijské disciplíně.