Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
74. ZLATÁ PŘILBA

Dcera slavného střelce bere bronz. Hrdličková uspěla na MS juniorů

Jde v otcových šlépějích a také už sbírá medaile. Teprve patnáctiletá broková střelkyně Zina Hrdličková, dcera olympijského vítěze Petra Hrdličky, získala na mistrovství světa bronz mezi juniorkami v disciplíně trap.

Broková střelba - ilustrační foto
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Postarala se tím o nejlepší český výsledek prvního finálového dne. Ve finále byl už jen další junior Fabio Beccari, který skončil šestý, mužům se nevydařil zejména první den a nejlepší z nich David Kostelecký obsadil 24. místo s odstupem čtyř zásahů na postup do finále.

Hrdličkové se naopak v kvalifikaci velmi dařilo a po prvním dnu ji vedla, nakonec postoupila do šestičlenného finále ze třetího místa. V boji o medaile bezpečně přestála tři vyřazovací kola, v osmé položce ale netrefila dva z posledních tří terčů a o jeden zásah vypadla.

I tak zaznamenala životní výsledek. Na loňském mistrovství Evropy při premiéře na velké akci byla dvanáctá, na nedávných Evropských hrách obsadila osmé místo s Jiřím Liptákem v soutěži smíšených družstev, v individuální soutěži se vůbec neprosadila.

K bronzu měla Hrdličková v Lonatu blízko i v týmové soutěži s Antonií Vojkůvkovou a Kateřinou Janečkovou. Při bodové rovnosti podlehly nakonec třetím Číňankám jen kvůli horší závěrečné položce. Vyhrály Američanky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články