Následuje
HCB Karviná - HC Dukla Praha

Sáblíková v prvním testu před sezonou porazila na trojce Wüstovou

Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala před začátkem sezony skalp své dlouholeté rivalky Ireen Wüstové z Nizozemska. Trojnásobná olympijská vítězka ovládla na kontrolních závodech v Inzellu trať 3000 metrů a časem 4:03,76 minuty porazila Wüstovou o 44 setin sekundy.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/KH

"Na ledě jsem deset dní, což není moc, takže začátky byly krušné. Jako každý rok. Úplně jsem se necítila, neměla jsem nabrusleno. Ale vzhledem k tomu, že jsem pořádně začala trénovat až na začátku července, jsem spokojená," řekla Sáblíková.

Start na trojce brala prestižně, neboť se představila v rozjížďce s Wüstovou. "Když se my dvě s Ireen potkáme, vždycky jdeme na start s tím, že chceme za každou cenu porazit tu druhou, protože je to psychická vzpruha. Obě to cítíme stejně. I když to byl přípravný závod, byl to boj," uvedla jednatřicetiletá rychlobruslařka.

Náročný byl zejména závěr závodu. "Poslední dvě kola jsme to obě rvaly, technika šla trochu stranou. Z tohoto pohledu to nebylo ideální. Skoro bych řekla, že jsme obě hlavně chtěly být v cíli dřív, i kdybychom měly doběhnout," pousmála se Sáblíková. "Povedlo se mi vyhrát, za což jsem strašně ráda, protože se mi v tréninku nejezdilo moc dobře," doplnila.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka byla nakonec spokojená i s dosaženým časem. "Výsledek ukazuje, že by to v ostré sezoně mohlo být dobré a zase bych mohla patřit do nejlepší desítky na světě, což je důležité. Myslím, že mě dost vybičovala právě Ireen ve vedlejší dráze. Teď ještě týden zůstáváme v Inzellu a budeme trénovat rychlost," uvedla Sáblíková, která se v Německu představila i na pětistovce.

Na nejkratší trati byla s časem 40,74 desátá. "To bylo spíš pro pocit. Čas není žádná sláva, ale pro mě to je v téhle fázi s tím, že jsem měla omezený trénink, super," dodala Sáblíková.

V Inzellu se o víkendu vedle řady dalších Čechů poprvé představila i Nikola Zdráhalová, která byla na trojce s odstupem osmi sekund za Sáblíkovou šestá. Dvaadvacetiletá olympionička nastoupila i na pětistovku, kde skončila časem 40,61 osmá a na patnáctistovce byla desátá (2:01,35).

První ostrý start Sáblíkovou a spol. čeká v polovině listopadu, kdy v Obihiru startuje nový ročník Světového poháru. Jedenáctinásobná vítězka seriálu na dlouhých tratích do Japonska tradičně odcestuje s předstihem již příští týden.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy