VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Sáblíková skončila na patnáctistovce v Tomakomai jedenáctá, s rekordem slavila Wüstová

V japonském Tomakomai pokračoval Světový pohár v rychlobruslení. Česká hvězda Martina Sáblíková obsadila v závodu na 1500 metrů jedenácté místo a o dvě pozice tak vylepšila svůj výsledek z minulého týdne v Obihiru. Na otevřené dráze, kde se SP koná poprvé od roku 2008, se z vítězství radovala Ireen Wüstová z Nizozemska. Dlouholetá rivalka Sáblíkové vytvořila časem 1:58,74 nový rekord oválu.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP/Jens Meyer

Jedenatřicetiletá Sáblíková se představila už ve čtvrté rozjížďce společně s Gabrielou Hirschbichlerovou z Německa a po dojezdu byla s časem 2:01,50 druhá. Následně však dle očekávání ve výsledkové listině klesala.

Wüstová se jako jediná dokázala dostat pod hranici 1:59 minuty. Před týdnem vítězná Brittany Boweová z USA startující v poslední rozjížďce skončila třetí. Nicméně i nadále vede hodnocení SP, druhá Miho Takagiová z Japonska má ovšem stejný počet bodů.

Další dvě české reprezentantky se představily v divizi B. Nikola Zdráhalová zaznamenala časem 2:05,42 osmou příčku a do SP získala 13 bodů. Natálie Kerschbaummayr (2:12,60) byla osmnáctá. Mezi muži obsadil v béčku Sebastian Druszkiewicz čtyřiadvacáté místo.

Zdráhalová a Kerschbaummayr se na závěr dnešního programu ještě představily ve finále závodu s hromadným startem a uzavřely druhou desítku. Olympionička Zdráhalová dojela patnáctá, Kerschbaummayr dvacátá.

Závody Světového poháru v rychlobruslení v Tomakomai (Japonsko):

Muži: 500 m: 1. Šinhama (Jap.) 35,20, 2. Muštakov (Rus.) 35,44, 3. Murakami (Jap.) 35,53.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 11 závodů): 1. Šinhama 204, 2. Holmefjord Lorentzen (Nor.) 174, 3. Haga (Jap.) 154.

Ženy: 1500 m: 1. Wüstová (Niz.) 1:58,74, 2. M. Takagiová (Jap.) 1:59,28, 3. Boweová (USA) 1:59,82, ...11. Sáblíková 2:01,50, divize B: 8. Zdráhalová 2:05,42, 18. Kerschbaummayr (všechny ČR) 2:12,60.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 6 závodů): 1. Boweová 108, 2. M. Takagiová 108, 3. Wüstová 103, ...13. Sáblíková 58, 32. Zdráhalová 20, 42. Kerschbaummayr 3.