51. Rally Český Krumlov

Francie ovládla skupinu A, destrukci Itálie řídil Penaud

Ragbisté Francie bez problémů postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa. Domácí výběr přehrál v Lyonu zejména díky dvěma pětkám a asistenci Damiana Penauda bez větších potíží Itálii 60:7 a vyhrál skupinu A před Novým Zélandem.

Francie – Itálie: Poločasový koncert Damiana Penauda proti Itálii

Francouzi, stále bez zraněného kapitána Antoinea Duponta, položili díky Penaudovi první pětku už v druhé minutě a bonusový bod získali ještě do poločasu.

Celkově se jim skórovat za pět bodů podařilo osmkrát, zadák Thomas Ramos díky pětce a přesným kopům nasbíral dohromady dvacet bodů.

Les Bleus dosáhli ve 48. utkání na historicky nejvyšší výhru nad Itálií, za kterou se prosadil pouze v závěru střídající rváček Manuel Zuliani.

Výsledek mistrovství světa v ragby:

Francie – Itálie 60:7 (31:0)
Pětky: 2 a 38. Penaud, 63. a 75. Moefana, 13. Bielle-Biarrey, 22. Ramos, 47. Jalibert, 54. Mauvaka – 71. Zuliani. Konverze: Ramos 6/6, Jaminet 1/2 – Allan 1/1. Penalty: 7. Ramos, 80.+1 Jaminet. Rozhodčí: Karl Dickson (Anglie). Hráč utkání: Thomas Alldritt (Francie).