Následuje
V šachu

Angličané si smlsli na Argentině a jsou prvními čtvrtfinalisty

Dosud neporažení Angličané si až nečekaně jednoznačně poradili s Argentinou, kterou porazili 39:10 a uštědřili jí tak už druhou porážku na turnaji. Anglie se tak již může těšit na čtvrtfinále. Na dobré cestě jsou také domácí Japonci, třetí výhru na turnaji si připsali proti Samoi. Uruguay, která na šampionátu dokázala nečekaně zdolat Fidži, tentokrát sice na další překvapení nedosáhla, favorizovanou Austrálii ale notně potrápila, když obhájcům stříbra podlehla 10:45.

Zápas mezi Anglií a Argentinou se zlomil po vyloučení Tomase Lavaniniho, který v 17. minutě trefil pronikajícího anglického kapitána Owena Farrella ramenem do brady. Více než hodinová přesilovka pak vyzněla jasně pro favority, kteří Argentinu zdolali podesáté za sebou.

Ve čtvrtfinále mohou Angličané narazit na týmy Austrálie nebo Walesu, které se na předchozím MS před čtyřmi roky postaraly o jejich vyřazení už ve skupině. Anglie tehdy navíc hrála v domácím prostředí.

K postupu se přiblížili také Australané, kteří ve skupině D napravili porážku s Walesem a zdolali Uruguay 45:10. Po dvou pětkách položili Tevita Kuridrani a Dane Haylett-Petty. "Wallabies" poprvé na MS nastoupili v dresech inspirovaných původními obyvateli kontinentu Austrálci.

"Ale zase jsme nezačali nejlíp a to se tady stalo už potřetí. Asi budu muset být před zápasem v šatně trochu důraznější," prohlásil nespokojeně australský trenér Michael Cheika.

Poté, co Japonci na domácím mistrovství na úvod porazili Rusko a připsali si nečekaný triumf nad Irskem, udělali další krok k historickému postupu. Jako první zažehnul své motory proti Samoe Timothy Lafaele, který v 28. minutě položil první pětku v zápase.

Samoané minuli v utkání celkem 9 trestných kopů a poprvé skórovali za pět bodů až sedm minut před koncem. Japonci ale dokázali zareagovat prakticky okamžitě, přidali další dvě pětky a po vítězství 38:19 vedou skupinu A.

Japonci neměli problémy se Samoou a jsou blízko postupu

Mistrovství světa v ragby v Japonsku:

Skupina A: Japonsko - Samoa 38:19 (16:9)

Skupina C: Anglie - Argentina 39:10 (15:3)

Skupina D: Austrálie - Uruguay 45:10 (19:3)

Hlavní zprávy