ČEZ Extraliga 2023/2024

Do semifinále motýlkářské stovky zasáhne na ME i Šefl

Plavec Jan Šefl postoupil na mistrovství Evropy na motýlkářské stovce do večerního semifinále. Jednadvacetiletý olympionik v rozplavbách obsadil časem 52,21 sekundy 15. místo. Za vlastním českým rekordem zaostal v Budapešti o 32 setin a v redukovaném pořadí postoupil jako třináctý.

Jeho dva reprezentační kolegové Adam Hlobeň a Sebastian Luňák se seřadili na hraně páté a šesté desítky pořadí. Hlobeň skončil časem 54,16 na 49. místě, Luňák (54,52) byl o tři příčky za ním. Anna Kolářová obsadila v motýlkářské rozplavbě na poloviční trati 31. místo výkonem 26,98.

Ve večerním programu se vedle Šefla představí i kraulařka Barbora Seemanová, která po čtvrtečním triumfu na dvoustovce dnes na šampionátu zabojuje o medaili i na poloviční trati. Jednadvacetiletá reprezentantka postoupila v novém českém rekordu 53,68 ze semifinále jako čtvrtá.